Forrás: Getty

3 szuper trükk a cipzár megjavítására – Ezeket próbáld ki!

Alapvetően sok oka lehet annak, hogy tönkremegy egy cipzár, de a legtöbb esetben mi magunk meg tudjuk javítani, így nem szükséges újat vennünk. Kicseréltetni nem csak pénzbe kerül, de sok esetben pont akkor megy tönkre a cipzár, amikor már nincs is idő varrónőhöz vinni az adott ruhát. Ilyenkor próbálkozzunk az alábbi 3 trükkel.

#1 – Cipzár kocsija tönkrement vagy kicsúszott

A cipzárakon zömében a kocsi szokott meghibásodni, de manapság már ekkor sincs ok a pánikra, ugyanis az úgynevezett ZlideOn kocsival könnyedén meg tudjuk javítani – ráadásul anélkül tudjuk helyrehozni a problémát, hogy megbontanánk a cipzárt.

Ha a kocsi néha kicsúszik, akkor ezt a legtöbb esetben a nem megfelelően működő fémkapocs okozza, ami a cipzár végén található. Ilyen esetben, mielőtt ismét ráhúznánk a kocsit, szedjük le a fémkapcsot, majd miután azt visszatettük, erősítsük oda egy cérna segítségével.

#2 – Letört a kocsi fogója

Ha nincs fogója a kocsinak, akkor értelemszerűen sokkal nehezebben tudjuk azt fel- és lehúzni. Ilyen esetben legyünk kreatívak, és fűzzük bele például egy gémkapcsot vagy kulcskarikát. Így máris ismét könnyedén tudjuk húzogatni a cipzárt.

#3 – Segítség, beragadt a cipzáram!

Mindenki találkozott már beragadt cipzárral, ami igencsak bosszantó tud lenni. Ha a problémát a cipzár fogai okozzák, akkor kenjük be azokat grafittal. Ehhez szükségünk lesz egy ceruzára, amivel menjünk végig a cipzár fogain. A grafit zsírosságának köszönhetően ismét könnyen fel- és le tudjuk húzni a cipzárt. A grafit helyett egyébként szappant is használhatunk.

Amennyiben a kocsi a baj okozója, akkor annak hosszanti oldalait úgy meg tudjuk hajlítani, hogy a jövőben ismét könnyedén használható legyen.

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.