Családi képpekkel meghitt hangulatot varázsolhatsz

10 tipp, hogyan dekoráld otthonodat képekkel!

A tucatdekoráció, azaz egy bútorboltban megvásárolt pipacskép sosem lesz egyedi. Eladták több százezer példányban, megannyi otthonban visszaköszön. Ha egyediséget keresel, a pipaccsal nem leszel az, a családi fotókkal annál inkább. A családi fényképek használata személyessé teszi a teret, velük az igazán emlékezetes perceket könnyedén visszacsempészheted a hétköznapokba.

Inkább kerüld a tucat képeket

Inkább kerüld a tucat képeket

RENDEZŐ ELVEK

De hogyan, miként állítsd ki a rendelkezésedre álló képeket? Az interneten számos segédanyag található, elég beírnod a Google-ba, hogy „photo wall ideas”, és tucatszám kapod a rendezési elveket, ötleteket, sorvezetőket, térbeli elrendezéseket. Segítségükkel kicsiben is megnézheted, hogy jól mutat-e egy ilyen installáció a nappali falán, a lépcsőfeljárón vagy akár a gyerekszobában. Fontos, hogy mielőtt nekiesel a munkának, legyél tisztában a dekorálandó fal méretével, színével, a keretek nagyságával, majd ezek ismeretében tervezd meg papíron a kívánt elrendezést. Fontos, hogy a képek ne kerüljenek túlzottan távol egymástól. Ha közel vannak, abban az esetben egységet alkotnak, a családi összetartozást szimbolizálják.

NINCS SZABÁLY

A szoros egymás mellé rendezettségen túl a szabály az, hogy nincs szabály. A keret kérdése saját döntés. A képek lehetnek egyforma keretben, vagy mindenféle formájúban és anyagúban.

Szépen, sorban

Szépen, sorban

Állhatnak katonásan egymás mellett, szimmetrikusan, vagy teljesen összevissza. Bátran kiakaszthatsz vicces családi fotókat, meghatározó életeseményeket ábrázolókat, amilyen a születés, az első nap az iskolában, egy jó emlékű családi nyaralás, születésnap, karácsony, diplomaosztó stb. Amin el lehet csúszni, az az összhatás. Törekedj arra, hogy a végeredmény ne egy szedett-vedett, csiricsáré dolog legyen, hanem esztétikus installációként jelenjen meg otthonodban.

Tippek az elrendezéshez

  1. A sikeres installáció záloga a szépérzék, az arányérzék, a színérzék, a formaérzék, a jó képek és az izgalmas keretek.
  2. A színes képek a színek összevisszasága miatt kaotikus hatást keltenek, ám a fekete-fehér képek minden otthonban jól mutatnak.
  3. A képek szebbek, ha van fölöttük világítás. Tervezéskor ügyelj arra, hogy a fényforrás legyen kellő távolságra a plafontól, mert a felszálló meleg levegő a port képes a plafonba égetni.
  4. A képek közé nyugodtan vegyíthetsz tárgyakat, amelyek lehetnek laposak vagy akár háromdimenziósak.

    Meghit hangulat

    Meghitt hangulat

  5. A képkeretek színüket, stílusukat, formájukat, méretüket tekintve sokfélék lehetnek. Rendezettebb hatást azonban az azonos termékcsaládból való egyen keretekkel érhetsz el.
  6. A képeket szelektáld és tarts mértéket. A legjobb kép értéke ugyanis elveszik a rengetegben. Keresd meg a legjobban sikerült fotót, és azt állítsd a középpontba.
  7. Ha több, különböző méretű képet szeretnél elhelyezni, válogasd őket méret szerint, belül legyenek a nagyobbak, kívül a kisebbek, de ritmikusan is váltogathatod őket.
  8. A legtöbb ember szeme számára a szimmetria jelenti a harmóniát, de tény, a szokatlan elosztás is jól mutathat. A sorba rendezett képek modern bordűrként hathatnak.
  9. Mintás tapétán szélesebb paszpartut alkalmazz a képkereteknél, hiszen ezzel a fal mintájának zűrzavarából jól kiemelheted a fotót.
  10. Ha kitaláltad a képek egymásutániságát, jöhet a felpakolás. Ehhez minden esetben használj vízszintezőt. A ferdén felrakott fotók ugyanis megölik az összhatást. n
Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.