Forrás: Getty
Kezdd a kicsikkel
Ha virágmintával szeretnél dekorálni, érdemes kisebb kiegészítőkkel kezdeni, például a párnákon, takarókon vagy kisebb dekorációs elemeken. Így könnyedén megszokhatod a minták jelenlétét, és láthatod, hogyan illenek a meglévő berendezéshez. Ez alapján pedig könnyen tudod majd a fali dekorokat is megtervezni.
Keverd a mintákat
Ne félj keverni a különböző virágmintákat! Az apróbb minták jól mutatnak a nagyobb mintákkal, különösen akkor, ha színviláguk összhangban van. A profik azért szeretik ezt a módszert, mert dinamikus összhatást lehet vele elérni a szobában.
Színpaletta kialakítása
Válassz egy alap színpalettát, és ehhez igazítsd a virágmintákat. Ha például a szobád domináns színei a kék és a fehér, akkor válassz kékes árnyalatú virágmintás kiegészítőket, hogy harmonikus legyen az összhatás, és elkerüld azt, hogy túl sok legyen a szín és a minta a térben.
Nagy felületek
Ha bátrabb vagy, választhatsz nagyobb felületeken – a tapétára vagy a szőnyegre – is virágmintákat. Ezek az elemek igazán különlegessé tehetik a szobát. Viszont érdemes itt is fokozatosan haladni: először csak a szőnyeg, aztán a fal.
Rétegezés
A rétegezés lényege, hogy különböző textúrájú és mintájú anyagokat kombinálsz. Egy virágmintás ágytakaró és egy sima, egyszínű párna, vagy éppen fordítva – remekül kiegészítik egymást. De ami ennél is fontosabb, egyensúlyban tartja a virág-nem virág arányt!
Kiegyensúlyozott megjelenés
Fontos, hogy a virágminták használata mellett ügyelj az egyensúlyra. Ha sok a minta, akkor a többi bútordarabot és kiegészítőt tartsd egyszerűbbnek, hogy ne legyen túlzsúfolt a tér.
Egyedi megoldások
Gondolkodj kreatívan: virágmintás függönyök, székpárnák, sőt, akár bútorhuzatok is színesíthetik az otthonod, ha ügyesen állítod össze az arányokat. Az egyedi megoldások különlegessé teszik a lakásodat, ami akkor jön igazán jól, ha nem szeretnél túl sok virágmintát, de vágysz egy különleges kiegészítőre, ami a szoba központi dísze lehet.