Forrás: Getty

Így tervezd meg a tökéletes fürdőszobát lépésről lépésre

A fürdőszoba megtervezése komoly feladat, pláne ha a nulláról kell kezdeni. A szakemberek sokat tudnak segíteni a fürdőkád, zuhanyzó vagy mosdókagyló kialakításakor, de az elrendezést nekünk kell kitalálni. Az alapoktól pedig igencsak hosszadalmas út vezet a kész eredményhez. Segítünk, hogyan kell fürdőszobát tervezni lépésről lépésre.

1.       Mérés

Kivitelezhető terveket csak akkor tudunk készíteni, ha pontos adataink vannak a fürdőszoba adottságairól. Első lépésben fel kell mérnünk a terepet, lehetőleg méretarányos tervrajzot is készítsünk. A hagyományos papírforma helyett használjuk online tervezőt, ahová beírhatjuk a pontos paramétereket, így biztosan minden méretarányos lesz.

2.       Saját igények megfogalmazása

Legyen pontos elképzelésünk, hogy milyen fürdőszobát szeretnénk. A kádban ücsörgést részesítjük előnyben, vagy gyors tusolásra van csak időnk a hétköznapokban? Hányan használjuk a fürdőszobát? Az adott helyet hogyan lehetne a legjobban kihasználni? Milyen hangulatú fürdőt szeretnénk? A kérdések megválaszolásához hasznos tematikus lapokban (például az Otthonok&Megoldások magazinban) vagy online oldalakon nézelődni, inspirációt gyűjteni.

3.       Egyeztetés szakemberekkel

Miután megvan a saját tervünk, ajánlott átnézetni azt egy szakemberrel, aki a vezetékek és csövek elhelyezkedése alapján jóvá tudja hagyni vagy módosításokat javasolni. Érdemes minél hamarabb megmutatni a terveket, hogy ne az utolsó pillanatban kelljen újragondolni mindent.

4.       Világítás

A burkolatok lerakása előtt van még lehetőségünk a világítást módosítani. A szokásos egy fő csillár helyett már sokkal okosabb döntés, ha több helyre teszünk kicsi spotlámpákat.

5.       Burkolatok kiválasztása

A munkafolyamatok specialitása miatt a szakemberek a burkolatokat igen hamar elkezdik lerakni, ezért érdemes minél hamarabb megvásárolni ezeket. A kiválasztásuknál ne csak a külsőt és a mintázatot vegyük figyelembe, számoljunk a tartóssággal, a minőséggel és a funkcionalitással is. Például a festék beszerzésekor győződjünk meg, hogy biztosan fürdőszobába való festéket veszünk, különben gyorsan újrafestésre lesz szükség.

6.       Tárolás megtervezése

A tervezésnél sokszor elmarad, pedig rettentő fontos, hogy megfelelő tárolórészt is kitaláljunk, kialakítsunk. Nincs annál bosszantóbb, minthogy kész az új fürdőszoba, ám semminek sincs meg a helye.

7.       Berendezési tárgyak beszerzése

Miután megvan a pontos terv, elkezdhetjük élettel megtölteni azt, amiben elsősorban a berendezési tárgyak lesznek a segítségünkre. Nézelődjünk online vagy a boltokban, biztos, ami biztos, keressünk tartalék opciót mindenhez, hogy ha valami miatt nem jönne össze az eredeti terv, akkor is legyen valami a tarsolyunkban. 

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.