Forrás: Getty

A belga lakberendezési stílus történelme röviden
Belgiumnak mindig is megvolt a maga egyedi hangulata a belsőépítészet terén, de ez a stílus csak a közelmúltban vált ilyen széles körben népszerűvé. A belga lakberendezési stílus kialakulása a legjelentősebb belga belsőépítész, Axel Vervoordt nevéhez kötődik. A világ csak az 1970-es évektől ismerte meg ezt az irányzatot, ám igazi áttörő sikere sosem volt. Ez egy kicsit érthetetlen, hiszen egyszerre kifinomult és otthonos a belga stílus.
Belga lakberendezési stílus jellemzői:
- Visszafogott színpaletta
A belga lakberendezési stílus színpalettája a visszafogott, semleges színeket részesíti előnyben. A kapucsínó szín, a gesztenyebarna és a szürke mindenféle változata tökéletes választás. Első olvasásra unalmasnak tűnhet a színkombináció, ám a végeredmény közel sem mondható egyhangúnak, hiszen a textúrák mélységet visznek a térbe.

- Változatos textúrák
A belga lakberendezési stílus otthonosságához a természetes textúrák is nagy mértékben hozzájárulnak. A lenvászon, a pamut, a fa vagy a rattan friss, meghitt érzetet keltenek, míg a fényes fém felületek megtörik a semleges falszínek egysíkúságát.

- Klasszikus bútorok
Az egyszerű formájú, letisztult bútorokat részesíti előnyben ez a stílusvilág. Az antik bútorokkal nem lőhetünk mellé, ám kerüljük azokat a darabokat, amik „túl vannak csicsázva”. A fából készült darabok pedig különösen jól mutatnak ennél az irányzattal. Ne feledkezzünk meg a kényelemről sem, hiszen célunk az otthonos érzet megteremtése, ezért szerezzünk be minél több díszpárnát a bútorokra.
- Természetes kiegészítők
Válasszuk a természetes megoldásokat minden kiegészítőnél: tároláshoz vegyünk rattan kosarakat, a kandalló mellé tegyünk pár extra fadarabot dekorációnak, egy puha pamut pléd pedig mindig legyen a kanapén.

- Egyszerű dekoráció
A dekorációnál is jobb, ha a jól bevált, egyszerű megoldásokra törekszünk: egy csokor virág egy mutatós vázában, pár cserepes növény és néhány festmény bőven elegendő, ha a belga irányzatot szeretnénk megidézni otthonunkban.
- Meleg tónusú világítás
Egy erős fényű, hideg tónusú lámpa minden, csak nem otthonos. A réteges világítást úgy alakítsuk ki, hogy lágy, meleg tónusú fényt szolgáltasson. Egyrészt ez meghitt atmoszférát teremt, másrészt kíméletesebb az emberi szem számára, így mi is jobban érezzük magunkat ilyen fényben.