Forrás: Getty

10 Jolly Joker lakásdekorációs tipp bármelyik helyiséghez

1. Találd ki, mit akarsz

Egy papírra vetett lista az igényekről és elvárásokról mindig sok mindet helyre tesz – legyen szó akár egy egyszerű kanapé beszerzéséről, akár teljes felújításról –, egyben végig segít a végcélon tartani a szemünket.

2. A szép külső nem feltétlenül elég

A jó térkihasználás, valamint a funkcionalitás kulcsfontosságú különbséget jelenthetnek egy tetszetős és egy élhető lakás között. Tárolás, napfény, mozgástér – olyan szempontok ezek, melyeket az első pillanattól kezdve szem előtt kell tartanunk.

3. Rendezd át

Sok probléma egyszerűen a bútorok rossz elhelyezkedéséből ered. Éppen ezért mindenképp próbáljunk ki más elrendezést, mielőtt az asztalra vagy kanapéra fogjuk az egészet, és újra cseréljük, bízva abban, hogy ettől majd minden helyre áll.

4. Kezdjük az alapoknál

A padló minden helyiség legfontosabb eleme, a szó szoros és átvitt értelmében is a végeredmény alapja, ezért fontos, hogy erről döntsük legelőször. Ugyanez a helyzet a szőnyegekkel. A padlófelújításnál is ügyeljünk az ésszerűségre: úgy szedd fel a padlót az egyik szobában, hogy az ne tegye lehetetlenné a közlekedést az egész házban.

5. Ismétlés a tudás anyja

Ha az egyidejűleg végzett munkák számát igyekszünk minimalizálni, az megsokszorozhatja az energiákat, a helyet és a türelmünket. Az ismétlés nyugtató hatású lehet, különösen akkor, ha a munka egyes elemei nagyon sajátosak.

6. Fény

A minél több fényforrás nem csupán praktikus, de a kellemes hangulat szempontjából is meghatározó. Ne spóroljunk tehát a csillárokkal és lámpákkal, mert sok múlik rajtuk.

10 Jolly Joker lakásdekorációs tipp bármelyik helyiséghez
Forrás: Getty

7. Feketén-fehéren

Keverni egymással a régit és az újat, a sötétet és a világosat, az otthon készültet és a korszerűt, a mattot és a fénylőt, a színtelet és a színeset – ez a legjobb út ahhoz, hogy otthonunkat érdekessé és intenzívvé tegyük. A kontrasztokat viszont nem kell erőltetni – egyszerűen lehet mindez annyi, hogy modern stílust képviselő székeket teszünk a fából készült étkezőasztal mellé.

8. Válaszd ki a saját színed

Azért használj egy színt, mert valóban szereted, ne azért, mert épp divatos. A szín jóval több, mint egyszerű falfesték. A mindennapi hangulat és életérzés alapvető meghatározója. Fontos, hogy a lakás árnyalatai harmonizáljanak egymással, de sose vigyük túlzásba! Ha tökéletes egyezésre vágyunk a fürdőtől a konyháig, bele fogunk fásulni a színesítésbe.

9. Első a kényelem

Kényelem, praktikum, hitelesség, arányosság – ezek a legfontosabb, megfontolásra javasolt tényezők, amikor bútorvásárlás előtt állunk. Ha egy drága tervezői darab utánzatát tervezzük beszerezni, számoljunk azzal az eshetőséggel, hogy minőségében jóval alacsonyabb terméket kapunk majd az eredeti árának töredékéért. Ha tehát a költségvetés nem teszi lehetővé, hogy tervezői darabot vásároljunk egy kanapéból, vegyünk inkább ugyanott egy lámpát, és szerezzünk be hozzá egy lényegesen olcsóbb, de jól megtervezett, kényelmes szófát egy olcsóbb üzletben.

10. A kiegészítők hatalma

Azok a kiegészítők, amiket használsz, és amelyek részei a gyakorlati életednek, a legjobb eszközök ahhoz, hogy izgalmat és személyes vonalat vigyél a lakásba. Egy halom értelmetlen, funkció nélküli dolog nem passzol a valósághoz. Egy váza virág, egy tál alma abból a fajtából, amit szeretsz, kedves emlékek gyűjteménye – ezek tehetik otthonodat egyénivé és barátságossá. Aggass fényképeket mindenfele a lakásban szemmagasságban, így maximalizálva a rád gyakorolt hatásukat ha állsz előttük.

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.