Jó hír viszont, hogy rengeteg olyan szobanövény közül válogathatunk, melyek a legzordabb körülmények között is életben maradnak. Íme, néhány közülük.
Aloe vera
Az aloe vera az egyik legsokszínűbb gyógynövény, gyulladáscsökkentő hatása miatt rengeteg felhasználási módja van. Használhatjuk bőrhibákra, sebek gyógyítására, hidratálóként vagy hajpakolásként – a lista szinte végtelen. Másik jó tulajdonsága, hogy egyáltalán nem igényel speciális gondozást. Tartsuk világos helyen, és csak akkor öntözzük meg, ha már teljesen kiszáradt a földje.

Csokrosinda
Ez a különleges külsejű növény minden stílusú házban jól mutat, és bármilyen világos szobában boldogan eléldegél. Nincs túl nagy vízigénye, locsoljuk sűrűbben kis mennyiségben, hogy a túlöntözést elkerüljük. A csokrosinda lelógó hajtásait időnként vágjuk vissza.

Jukka/pálmaliliom
A jukka kiváló választás azoknak, akiknek nincs sok idejük, de kedvelik a termetes, egzotikus növényeket. A pálmaliliom ugyanis nem igényel évente átültetést, öntözni is elég hetente, amikor már teljesen száraz a földje. Nagy fényigényű növény. Tartsuk világos, meleg szobában, ahol mindig éri napsütés.

Szobai szanszeviéria
A szobai szanszeviéria – hétköznapi nevén anyósnyelv – egy modern, elegáns növény. Bármilyen helyiség ízléses kiegészítőjévé válhat. Szinte elpusztíthatatlan, mivel jól tűri a szárazságot, a sötétebb helyeken is megmarad. Közvetlen napsugárzás hatására azonban elsárgul, valamint túlöntözés esetén meghal. Locsolni elég akkor, amikor már száraz a földje.

Vitorlavirág
A vitorlavirág párás környezetben érzi magát a legjobban, ezért jó választás fürdőszobai dekorációnak. Sötét helyen is megmarad, de fény hiányában nem hoz virágot. Nem tűri jól a száraz levegőt, ezért érdemes permetezni. A földjét ne hagyjuk kiszáradni, locsoljuk gyakran, kis mennyiségű langyos vízzel.
