Forrás: Getty

Milyen típusú medence a legjobb választás számodra? Alábbi gyorstalpalónk alapján kiderítheted

Mikor válaszd a felállítható medencéket?

A felállítható medencéket minden nyáron össze kell szerelni, feltölteni vízzel, majd a jó idő végével lebontani, és a hideg időben védett helyen tárolni. Elsősorban azoknak a legjobb választás, akiknek kicsi kertjük van, mivel ezeket igény szerint arrébb is helyezhetjük, illetve dönthetünk úgy is, hogy kihagyunk egy szezont. A felállítható medencék olcsóbban beszerezhetők, kevesebb karbantartást igényelnek, azonban számolni kell azzal, hogy 5-10 évente újat kell beszerezni belőlük. Közel sem olyan strapabíróak, mint a beépített verzió, ráadásul a felállíthatók jóval kisebbek és alacsonyabbak, mint az állandó társaik.

Milyen típusú felállítható medencék vannak?

  • Felfújható medence: A felfújható medencét pumpa segítségével tudjuk felállítani. Falai puhák, sérülékenyek, könnyen kihasadhatnak. Előnye, hogy felállítása és tárolása egyszerű.
  • Csővázas medence: Ennél a medencetípusnál sátorszerű vázat kell építeni csövekből, amelyek a medence tartóoszlopaként szolgálnak. Erre erősítjük fel a gumi anyagot, amely egyhelyben tartja a vizet.

Mikor válaszd a beépített medencét?

A beépített medencét általában belesüllyesztik a talajba, a teraszba vagy akár a garázstetőbe. Nem kevés munkálattal jár, ráadásul az alapanyagok sem olcsók, ezért nagy költségekkel kell számolnunk a kialakításakor. A beépített medencéket macerás karban tartani, gyakrabban kell takarítani és ellenőrizni a benne lévő rendszereket, mint a felállítható medence esetében. Rendszeres gondozás mellett viszont évtizedekig tökéletes medencére számíthatunk.

Milyen beépített medencék vannak?

  • Polipropilán műanyag medence: Magyarországon az egyik leggyakoribb medencetípus. Az olcsóbb árkategóriába tartozik, ennek ellenére tartós és strapabíró.
  • Kerámiamozaikos medence: Ennek a típusnak létezik üvegmozaikos változata is. Az egyik legdrágább medencetípus, ám megéri az árát, hiszen tartós és nagyon mutatós.
  • Fémvázú fólia burkolatú medence: Ahogyan a neve is utal rá, ennek a medencetípusnak fém váza van, majd fóliával burkolják be, hogy megtartsa a vizet.
Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.