Forrás: Europress

Magaságyás házilag – A 3 legfontosabb kérdés, mielőtt belevágnál

Miért jó a magaságyás?

Az állandó hajlongás megszüntetésén kívül az sem elhanyagolható pozitívum, hogy a magaságyásba kevésbé jutnak be az éhes kártevők, továbbá az érési idő is jelentősen lerövidül, hiszen kb. 6 Celsius-fokkal melegebb a föld a magaságyásban, mint a talajon.

Ha még ez sem elegendő érv a magaságyás mellett, akkor következzen még egy: további előnye, hogy sokkal szorosabban lehet benne ültetni a növényeket és palántákat. Az ágyás szélére pedig kúszónövényeket ajánlott ültetni – például uborkát vagy függő epret.

Magaságyás építése

Mielőtt nekilátunk az építésnek, három fontos kérdést kell megválaszolnunk:

  1. Milyen anyagból szeretnénk elkészíteni?
  2. Milyen növényeket, zöldségeket szeretnénk beleültetni?
  3. Hova érdemes elhelyezni?

Anyag

Rengeteg különböző anyagból készíthetjük a magaságyást. A mobil, áthelyezhető fajták zömében műanyagból vagy fémből készülnek, de akár gyeprácskőből is megépíthetjük. A klasszikus magaságyás azonban fából készül.

Zöldség, növény

Általánosságban elmondható, hogy bármilyen zöldség megterem benne, de az olyan növényeket, melyeknek sok helyre van szükségük – tök vagy cukkini –. nem ajánlott beleültetni. Az első két évben nagyon tápanyagdús a benne található föld, így paradicsomot, káposztát, zellert vagy uborkát érdemes termeszteni, nehogy túl magasra szökjön a föld nitráttartalma. A harmadik évben már nevelhetünk benne spenótot vagy salátát is.

Helyszín

Kertünk napos részére tegyük, ahol lehetőleg csak ritkán vagy árnyék. Egy olyan üvegház is ideális helyszín lehet, amelyiknek a rövid oldalai keletre és nyugatra néznek.

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.