Fotó: Europress

Kerti medence tisztítása házilag - 9 fontos tanács!

Ezért most néhány könnyen betartható tanáccsal látunk el, hogy megvalósult medenceálmod egész nyáron tiszta legyen és akár hosszú évekig tudjon jó szolgálatot tenni.

  1. Az első és legfontosabb tanács, hogy rendszeresen tisztítsd a medencét. Így bár sűrűbben, de kevesebb időt kell a tisztítására fordítanod. Vegyszert például minden nap szükséges beletenni, ha nem akarod, hogy algás legyen.
  2. A vegyszert úgy öntsétek a medencébe, hogy közben a vízforgató rendszer menjen. Ha nincs ilyen, akkor egy dolgot tudtok tenni: ti magatok keveritek fel a vegyszert úgy, hogy körbe sétáltok jó néhány percig a medencében.
  3. Fürödjetek benne gyakran. Ha nem használja senki, nem forog benne a víz, így az idővel büdösödik, piszkolódik. Ez ellen pedig az egyik legjobb fegyver a használat. Pláne, ha nincs vízszűrő berendezés.
  4. Ha zöld a víz, akkor már valószínűleg algás a víz. Ellenük is jó a vízszűrő berendezés, illetve a vegyszeres tisztítás is, ám a legtöbben egy egyszerűbb és olcsóbb megoldásra esküsznek: a sóra. Ez lágyítja a vizet és az algák ellen is jó.
  5. A víz tisztítására jó lehet még a vízi porszívó. Ez azonban az alul található szennyeződésekre jó.
  6. Olcsóbb megoldás a medencetisztító háló, amivel viszont inkább a víz tetején található szennyeződéseket, például a leveleket tudod összegyűjteni.
  7. Klórozni sem árt a medencét, ez az egyik legjobb tisztító és fertőtlenítő vegyszer. Ám figyelj az arányra, mert ha túl sokat használsz, bár a vízben található baktériumok elszaporodását gátolni fogja, de a ti bőrötök is meg fogja sínyleni! Ezt érdemes reggel, még jóval a használat előtt csinálni, illetve este, amikor már tuti nem fog fürdőzni senki. Heti kétszer ajánlott ezt a műveletet elvégezni.
  8. Ha nem használjátok a medencét, fedjétek le. Nyáron is, télen is. Rád bízzuk, hogy milyen takaró eszközzel, a lényeg, hogy a szennyeződésektől valamivel óvd a medencét.
  9. Ha több napra elmentek otthonról és nincs, aki takarítsa, vegyszerezze a medencét, akkor sokkoljatok. Ez azt jelenti, hogy a szokásos napi vegyszer mennyiség háromszorosát tegyétek a medencébe, vagyis túladagoljátok a vegyszert. Ezután kapcsoljátok be a vízforgatót és fedjétek le a medencét. Így akár 3-5 napig is úgy hagyhatjátok, és nem kell félnetek az algásodástól. Újbóli használat előtt viszont ellenőrizzétek a pH értéket, hogy megfelelő-e.
Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.