Forrás: Getty
1. Texturált és régies hatású anyagok
Rusztikus hatás texturált és régies hatású anyagokkal érhető el a legkönnyebben. Az időjárás viszontagságainak ellenálló, tetszés színűre festett és felületkezelt fa például pompás alapanyag erre a célra. Igazán időtlen hatást érhetsz el, ha rozsdamentes acél elemekkel és gránit konyhapulttal párosítod, hiszen így egyszerre jelenik meg a térben az érdes és a sima, a régi és az új.
2. Terméskő
A terméskőnél kevés rusztikusabb alapanyag létezik: színeiben, anyagában és a felületét tekintve is mondhatjuk, hogy tulajdonképpen a rusztikus stílus etalonja. Nemcsak konyhapultot, hanem akár igen strapabíró asztalt is lehet belőle készíteni, ráadásul a grill is gond nélkül beépíthető. Fával vagy másfajta kővel is kombinálhatod.
3. Modern hatású természetes anyagok
A rusztikus stílusnak nem feltétlenül kell régies összhatást mutatnia: a legmodernebb megoldások is lehetnek rusztikusak. A bambusz, a rattan és a minimalista vonalvezetésű, fa elemeket is tartalmazó bútorok például gyönyörűek – különösen még több természetes kiegészítővel kombinálva.
3. Pergola fából
A rusztikus kültéri konyha praktikus dizájneleme lehet a fából készül pergola, ami nemcsak gyönyörű, de az időjárás viszontagságaitól is védi a berendezést – sőt, ha az étkezőrész fölé is kiterjed, akkor egy nyári eső sem jelenthet akadályt a kellemes kültéri étkezés során. A fa pergolához tökéletesen illenek az ugyancsak fa elemek, de akár műanyaggal, gránittal vagy terméskővel is párosíthatod.
4. Nyitott polcok
A nyitott polcok egyszerű és nagyszerű tárolási megoldást jelentenek, ráadásul kültéri konyhához éppen olyan anyagokból praktikusak, hogy eleve rusztikus hatást keltenek. Az egymás fölé helyezett gránitpolcok – megfelelően felszerelve – például rendkívül strapabíróak lehetnek, ráadásul az alsóknak a tartalmát védik a fölötte lévők, tehát időjárási tényezők szempontjából is praktikusak.