Forrás: Getty

Krizsó
Faragóné Kincses Nikoletta vagyok, a Krizsó egyik alapítója. A férjemmel, Ádámmal közösen hoztuk létre a Krizsó márkát, amelynek nevét két nagyobb gyermekünk, Kristóf és Zsófia nevéből generáltunk. A profilunk a szójaviasszal készíthető kreatív és illatos termékek előállítása, amelyek képesek az otthonunkat környezetbarát módon intenzív, mégis kellemes illatburokba öltöztetni. Az adventi időszak édesanyaként és immár gyertyakészítőként is az egyik legszebb időszak számomra. Úgy érzem, hogy a Krizsó által a saját családunk mellett is örömet okozhatunk másoknak a szeretet ünnepén, ami az egyik legjobb érzés a világon. Igaz még csak ez a második év, hogy jelen vagyunk a piacon, mégis széles repertoárral tudjuk a vásárlóinkat megörvendeztetni. Ebben az időszakban az illatviasszal töltött adventi kalendárium, a szójaviasz gyertyák és illatviaszok képesek olyan meghitt légkört teremteni az otthonokban, amelyek közelebb hozzák a karácsony varázsát. Az idei téli kollekció illatait úgy választottuk össze, hogy jelen legyen a természet (narancs-fahéj-fenyő, téli áfonya), az adventi vásár (forralt bor, marcipán &vörösbor) és az otthoni készülődés (forró almás pite, diós puszedli) illatai is.
Weboldalam: https://krizsogyertya.hu
Galéria / 7 kép
Yana design decor
2020 óta készítek egyedi dekorációkat, amelyek elegáns, természetes stílusban és kis nosztalgiával visznek meghittséget az otthonokba. Advent idején különösen szeretek mesés, apró figurákkal kiegészített díszeket alkotni. Szívesen készítek személyre szabott, egyedi megrendeléseket is. Idén is a klasszikus arany–piros–zöld kombináció a favorit, de készültem cukorka világú és pasztell változatokkal is.
Elérhetőségeim:
Galéria / 9 kép
Sylvia HOME Design
Goldschmidt Szilvia vagyok, 15 évig egy kereskedelmi multinacionális vállalat beszerzésén dolgoztam. 2016-ban innen kitörve megalapítottam a Goldschmidt Méhészetemet, illetve 2019-ben a Sylvia HOME Designt. 2023 óta workshopokat is tartok a saját asztalos műhelyünkben, illetve meghívásos alapon más helyszíneken is. Természetesen minden alapanyagot én biztosítok a résztvevők számára.
Portékáim elkészítéséhez többnyire az asztalosműhelyünkben keletkezett fahulladékokat hasznosítom újra hosszas előkészületekkel, amit víz alapú, egészségre ártalmatlan krétafestékkel festek. A díszítéshez a lehető legkevesebb nem természetes anyagokat használom. Előnyben részesítem a mohát, zuzmót, terméseket, tobozokat.
Elérhetőségem: Facebook
Galéria / 10 kép
GiftCraft
A GiftCraft valójában egy nehezebb időszakból nőtt ki: akkor kezdtem el díszeket készíteni, amikor szükségem volt valamire, ami leköt, megnyugtat és feltölt. A kreatív munka teljesen magával ragadott, idővel pedig annyira a részemmé vált, hogy hobbiból vállalkozás lett – ma már ez az a tér, ahol igazán otthon érzem magam.
Mostanra a karácsonyi kollekcióm lett a legszemélyesebb része a vállalkozásomnak. Minden dísz újrahasznosított papírból készül, amit különösen szeretek, mert megrögzött újrahasznosítóként fontos számomra, hogy értéket adjak annak, amiben más talán már nem látna lehetőséget. A papírban van valami egyszerű, mégis varázslatos: ahogy kézzel formálom, finoman csillogó, könnyed és tartós dekoráció válik belőle.
Az adventi időszak hangulata végigkíséri az egész alkotási folyamatot – a letisztult formák és az ünnepi meghittség mind ott vannak a díszekben. A célom, hogy minden egyes darab egy kicsit lelassítsa az ünnepi rohanást, és olyan melegséget vigyen az otthonokba, amit csak a kézzel készült dolgok tudnak.
Elérhetőségeim:
Galéria / 8 kép
Kezemügye
Strázsi Adri vagyok, virágkötő. A Kezemügye a szerelem-projektem. Virágkötőként készítek dekorációt virágból, termésből vagy bármiből, ami a kezem ügyébe akad. A fő profilom a karácsonyi időszak alatt elkészített adventi koszorúk, ajtókopogtatók, melyeket kizárólag tartós, minőségi alapanyagokból, termésekből készítek, hogy több évig díszíthessék a vásárlóim otthonát, de az élő és szárazvirágból alkotott, szezonális dekorációk is fontos helyet kaptak a szívemben. A célom, hogy munkáimmal legalább fele annyi örömet tudjak adni, mint amekkora örömmel én készítem őket. A letisztultabb vonalat képviselem: szeretnék olyan munkát kiadni a kezem közül, amire egyszerűen jó ránézni. Hálás szívvel fogadom az egyedi elképzeléseket, kéréseket, de igyekszem folyamatosan alkotni „csak úgy’ abból, ami a kezem ügyébe akad.
A munkáimról készült fotókat Horváth Dániel (@wildsilkvisuals) készítette.
További fotók, érdeklődés:
Galéria / 17 kép
Diadeur
A tél sokszor egyszerre ünnepi és lelassító, mégis tele van feszültséggel. Ahogy közeledik az év vége, egyre több feladat, határidő és külső inger zúdul ránk. Könnyű elveszíteni a fókuszt, észrevétlenül elsodródni a saját belső békénktől. Ilyenkor különösen nagy jelentősége van a tudatos jelenlétnek – annak, hogy megálljunk néhány percre, és visszatérjünk önmagunkhoz. A belső csendhez és az ünnep lényegéhez olykor egy apró, mégis meghatározó gesztus vezet: egy illat.
A Diadeur Illatrituálék téli estékre kártyapakk ezt a szándékot támogatja. Egy-egy kártya olyan, mint egy instant énidő: egy finom, vezetett megállás a személytelen, szürke hétköznapokban. Nem kell hozzá sem különleges kellék, sem hosszú idő – elég néhány mély lélegzet, egy csepp illóolaj, és máris közelebb kerülünk ahhoz a nyugodt, meghitt térhez, amelyre mindannyian vágyunk decemberben inspiráló gondolatokkal kiegészítve.
De vajon melyek azok az illatok, amelyek a télhez kötődnek? És miért pont ezek nyújtanak lelki melegséget, stabilitást és ünnepi hangulatot?
A válasz részben kultúrtörténeti, részben pszichológiai, részben pedig fitokémiai: a téli illatok gyakran melegek, fűszeresek vagy gyantásak, ami biokémiai szinten is kellemesebb, biztonságosabb érzetet ad. Sok közülük javítja a keringést, oldja a feszültséget, támogatja az immunrendszert – vagyis pont azt a három területet, amelyet a hideg hónapok a leginkább próbára tesznek.
Akár fűszeres, akár citrusos vagy gyantás, az illóolajok szinergista hatásban működnek: egymás tulajdonságait erősítik, így a keverék mindig több, mint a részek összege. A kardamom lágyítja a szegfűszeget, az édesnarancs fényt hoz a tömjén komolyságába, a fahéj melegséget ad a feketebors energiájához.
Ha pedig nincs kedved vagy időd saját keverékeket alkotni, a Diadeur ünnepi szinergiái készen állnak a hangolódásra:
- Adventelő – fűszeres, ünnepi, tradicionális illatkompozíció
- Kedvesfenyves – friss, üde erdei hangulat
- Csendeséj – meditációhoz, lelki elcsendesedéshez, harmóniához
- Tündérpor – könnyed, mesés, édesen játékos, csintalanul ragyogó téli atmoszféra
A téli illóolajok nemcsak az otthon terét töltik meg melegséggel, hanem benső terünket is újrarendezik: segítenek lassítani, megérkezni, letenni az év terheit, és megtalálni azt a békés, ünnepi ritmust, amely nélkül a december csupán egy újabb hónap lenne.
Elérhetőségeim:
- weboldalam: https://diadeur.hu
Galéria / 5 kép







































































