Forrás: Getty

A megfelelő hely megtalálása
A tetőtéri konyha berendezése már akkor elkezdődik, amikor még csak a helyét keressük. Ha olyan szobák felett alakítjuk ki, ahol már be van vezetve víz vagy a vezetékes gáz, akkor jelentősen más dolgokra lesz szükség a berendezéskor, mint a lakás egy olyan pontján, ahol ezek a közművek hiányoznak. Természetesen a szennyvíz elvezetéséről is gondoskodni kell majd, így az is befolyásoló tényező.
Konyhai szagelszívó és páraelszívó telepítése
A tetőtérben sokkal nehezebb kiszellőztetni, mint a lakás alsóbb szintjein, hiszen kevesebb az ablak, így nem lehet olyan könnyen huzatot csinálni. Mivel a meleg felfelé száll, a főzéskor keletkező pára és a szagok könnyen be tudnak ragadni a tetőtérbe. Ezek ellen jó megoldás egy elszívó beszerelése, ami nem csak a kellemes, szagmentes környezetet képes biztosítani, de a tető szerkezetét is védi azzal, hogy nem engedi a pára nagy mennyiségű felgyülemlését.
Tetőtéri konyha berendezése közművek nélkül
Ha nincs bevezetve a víz és a gáz, valamint nincs is erre lehetőség, akkor is lehet konyhát építeni, de egy kicsit körülményesebb lesz a mindennapi használata. Ilyen esetben a mosogatógép kizárt, így mindent kézzel kell majd elmosni. A tiszta vízhez és a koszoshoz is szükség lesz egy-egy tartályra, valamint a meleg víz előállításához egy árammal működő melegítőre, ami akár a csapba is lehet szerelve. A gáz megoldása könnyebb, ott olyan tűzhely beszerelése hasznos, ami vagy teljes egészében árammal működik, vagy gázpalackról kapja az ellátást. Az elektromos főzőlapok drágábbak, de hosszabb távon kevesebb velük a munka.
Tárolók kialakítása
Mivel a belmagasság adott, ráadásul a falak valószínűleg a tető vonalát követve csapottak, a falra szerelt tipikus konyhai szekrénysorok nem jöhetnek szóba. Ha elég nagy a helyiség alapterülete, akkor ezt az elvesztett tárolókapacitást jól lehet pótolni egy konyhaszigettel, így nem kell kompromisszumot kötni a tárolni kívánt konyhai eszközeinkben, hiszen minden el fog férni.