Forrás: Getty

- Szennyezett szűrők: Ha a mosogatógép szűrője, például az öblítőszűrő vagy a szennyvízszivattyú szűrője eltömődött, akkor a mosogatógép nem fog megfelelően működni. Ennek elejét veheted, ha rendszeresen megtisztítod ezeket.
- Vízkeménység: Túl kemény víz esetén a mosogatógép hatékonysága csökkenhet, mivel a kemény vízben könnyebben lerakódik a vízkő a mosogatógép alkatrészeire. Ha túl kemény nálatok a víz, érdemes lehet beruházni egy vízlágyító készülékbe, mert az segíthet megóvni készülékeidet (a mosogatógépen kívül például a mosógépet is.)
- Rossz beállítások: Ellenőrizd a mosogatógép beállításait! Biztos, hogy a szennyeződések típusának és mértékének megfelelő programot választottál?
Olvasd el ezt is!Az örök klasszikus: 4 szódabikarbónából készült házi tisztítószer
- Túlzsúfolt kosarak: Ha a mosogatógépet túltöltöd edényekkel, akkor a víz és a mosogatószer nem juthat el megfelelően minden edényhez, és így nem lesznek megfelelően tiszták. Ezért sem érdemes ezen spórolni. Inkább indítsd el a gépet kevesebb edénnyel, cserébe tisztán kapod vissza azokat.
- Elavult vagy sérült alkatrészek: Ha a mosogatógépben elavult vagy sérült alkatrészek vannak – például a szórókarok eldugultak vagy meghibásodtak –, ez is állhat a nem megfelelő tisztítás hátterében.
- Hibás tömítések vagy szivárgások: Hibás tömítések vagy szivárgások esetén a mosogatógép nem fog megfelelően működni, a víz pedig kifolyhat a készülékből. Ha ennek nyomait észleled, kérd szakember segítségét.