Forrás: Getty

Meszes fal festése diszperzittel – Alábbi tippjeinknek hála, már te magad is könnyen megbirkózol vele

Meszes fal festése diszperzittel lépésről lépésre:

1. Előkészületek

Első lépésként bizonyosodjunk meg arról, hogy minden fontos alapanyag a rendelkezésünkre áll. Szükségünk lesz glettelő gipszre, csiszológépre vagy csiszolópapírra, mélyalapozó festékre, hengerre és ecsetre, valamint diszperzit festékre. A védőruházatról se feledkezzünk meg: ajánlott maszkot vagy védőszemüveget felvenni, hogy védjük az arcunkat a festéktől. A kesztyű pedig azért elengedhetetlen, mert nemcsak hosszadalmas folyamat lemosni a kezünkről a festéket, de nem is egészséges érintkezni vele.

2. Takarítás

Nem okos dolog megspórolni az egész falfelület takarítását, hiszen a meszes falon könnyen megtapad a por és a zsír. Szappanos vízzel töröljük át alaposan a festeni kívánt falrészt. A következő lépéshez csak akkor fogjunk hozzá, ha megszáradt a fal a mosás után.

3. Glettelés

A meszes fal azt jelenti, hogy a felület nem egyenletes, porol, valamint a festék sem tapad meg rajta szépen és tartósan. Ennek megoldására szól a glettelés, amivel nem csak a lyukakat és a repedéseket tüntethetjük el, de egy vékony rétegben eloszlathatjuk az egész falon is, amivel egyenletes, jól tapadó felületet képezünk a diszperzit számára.

4. Csiszolás

A csiszolást csiszológéppel a legkönnyebb elvégezni, pláne, ha nagy falfelületről van szó. Azonban ha nincs otthon ilyen gépünk, és kölcsönözni sem tudunk, akkor marad a smirgli. A smirgli nem csak gép hiányában hasznos, de a nehezen elérhető részeket és sarkokat is precízen lehet lecsiszolni a segítségével.

5. Alapozás

A meszes fal festése diszperzittel jóval több preparációt igényel, mintha erősebb fedésű opciót választanánk, ám megfelelő alapozással ez sem jelent problémát. Egy jó mélyalapozó után nem csak jobban tapad majd a diszperzit, de a választott szín is jóval erőteljesebb lesz. Vigyük fel az ajánlott mennyiségben, majd hagyjuk megszáradni a diszperzit felvitele előtt.

6. Festés diszperzittel

Az utolsó lépés a színes diszperzitfesték felvitele. Hengerrel a legkönnyebb dolgozni, csak a sarkokon és nyílászárók környékén nyúljunk ecsethez. A diszperzit dobozán található használati utasítás szerint vigyük fel a festéket a megadott rétegben. A hengerrel mindig „W” alakban haladjunk, és utána fessük le a kimaradt részeket.

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.