Forrás: Getty

Mennyezet hangszigetelése – Ezzel a 2 módszerrel búcsút inthetünk a zajoknak

Állandóan halljuk, hogy a felettünk található lakásban épp melyik szobában tartózkodik a lakó. Vagy még azt is pontosan értjük, hogy miről társalog a párjával? Ebben az esetben mindenféleképp tennünk kell valamit, hiszen egy idő után ez egyre zavaróbb, és idegesítőbb lesz! A mennyezet hangszigetelése képes ezt a problémát megoldani, úgyhogy utánajártunk, hogy egyáltalán milyen hatékony lehetőségeink vannak ezek kiküszöbölésére.

Mennyezet hangszigetelése

#1 – Hangelnyelő álmennyezet

Ennél a megoldásnál gipszkarton panelekből készül egy új plafon. Ezek a panelek egy fémszerkezethez vannak rögzítve, amit fel kell fúrni az eredeti mennyezetre. Ez egy nagyon hatékony módszere az utólagos hangszigetelésnek. Azonban mindig tartsuk szem előtt, hogy ez csak abban az esetben kivitelezhető, ha viszonylag nagy a lakásunk belmagassága, ellenkező esetben egy törpelakká varázsoljuk az otthonunkat. Épp ezért a régi építésű ingatlanokban valósítható meg a legjobban az álmennyezet. A hangszigetelésen kívül ennek a megoldásnak van még egy pozitívuma: az adott helyiség, vagy lakás, sokkal gyorsabban melegszik fel a fűtési szezonban, így nem csak a szomszédok zajától szabadulunk meg, de még a nagyon magas fűtési számlának is búcsút inthetünk.

Természetesen azoknak sem kell kétségbe esniük, akik nem egy régi építésű, hatalmas belmagassággal rendelkező otthonban élnek, ugyanis ez a megoldás még az alacsonyabb mennyezettel rendelkező lakásokban is kivitelezhető. Ebben az esetben mindössze arra kell figyelni, hogy az eredeti plafonnál csak pár centiméterrel legyen lejjebb az álmennyezet.

#2 – Lépésszigetelés

Amennyiben jó a kapcsolatunk a szomszéddal, akkor szintén hatásos megoldás a lépéshang szigetelés. Ehhez olyan szigetelő alátétre lesz szükségünk, amit közvetlenül a padlózat alá lehet betenni. Ezek a lapok kb. 1,5-5 mm vastagságúak. Értelemszerűen minél vastagabbak ezek az alátétek, annál hatékonyabban szigetelnek. Ezzel a megoldással a probléma gyökerét ragadjuk meg, ugyanis meggátoljuk vele a hang terjedését. Tény, hogy ez ritkán kivitelezhető, hiszen nincs jogunk a felső szomszéd lakását felújítanunk, ha azonban tudjuk, hogy ki fogja cserélni a padlót, vagy valamilyen javítási munkákat szeretne elvégeztetni, akkor nyugodtan beszéljünk vele, hogy ne feledkezzen meg a megfelelő hangszigetelésről sem.

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.