Ez már nem fog problémát okozni! Ahhoz, hogy a jövőben ne fakadj sírva, ha ismét neki kell esned a mikrónak, szerezz be egy citromot, ugyanis csak erre lesz szükséged. Igen, jól olvastad! Ebben az esetben a citrom a probléma megoldója! Már nem kell különféle vegyszereket használnod, ugyanis ez a sárga gyümölcs mindegyiket maga mögé utasítja.
Mit kell tenned?
Vágj félbe egy citromot, és facsarj pár cseppet a levéből egy nedves rongyra. A citrom leve nem csupán a kellemetlen szagokat semlegesíti, de megkönnyíti a kosz és a lerakódások eltüntetését is. A citromleves ronggyal töröld át a mikró belsejét, hagyjad hatni, majd egy száraz ronggyal töröld át, hogy ismét csillivilli legyen.

Míg a konvencionális takarítószerek tele vannak illatanyagokkal és különféle vegyszerekkel, melyek nemcsak a bőrt, de a légutakat is irritálhatják, sőt mi több, a konyha vagy a fürdőszoba felületeiben is kárt tehetnek, addig a citromnak nincsen ilyen mellékhatása, továbbá fantasztikus az illata, és még antibakteriális is.
A mikró tisztításán kívül használhatod a hűtőben is, annak illatosítására, de a mosogatóból is el tudod vele tüntetni a lerakódásokat és foltokat. Egy félbe vágott citrom ugyanolyan hatásos, mintha a levét használnád fel.
Ha legközelebb ismét elindulnál a legközelebbi drogériába takarítószert venni, akkor jusson eszedbe ez a csodaszer.