Forrás: Getty

Hogyan készül a kőzetgyapot szigetelés?
A kőzetgyapot szigetelésnek alig van más összetevője, hiszen 99%-ban egy természetes, vulkáni eredetű anyag az alkotója, a bazalt. Ezt a kőzetet magas hőmérsékletre hevítik, amitől megolvad, majd szálakat alkotnak belőle. Ezeket a szálakat a gyártás során összeragasztják, majd víztaszítóvá teszik.
Meglehetősen tartós anyag
Mivel az alapja már egy nagyon tartós kőzet, így az elkészült termék is rendkívül ellenálló lesz az elemekkel és az idő múlásával szemben. Könnyen kibír akár 50 évet is, ráadásul úgy, hogy nem csökken a hatásfoka, nem deformálódik vagy töredezik szét. Hőre nem tágul, így a falakra sem jelent veszélyt a legnagyobb nyári melegben sem.
Nem szívja be a vizet
A gyártása során gondoskodnak arról, hogy az anyag jó víztaszító képességgel rendelkezzen, ami így hozzájárul a megfelelő hőszigeteléshez. A szálakat egyesével vízhatlanítják, így a nedvesség lepereg róluk, nem szívódik be az anyag belsejébe, ezzel elősegítve a hőszigetelést.
A hő mellett hangot is jól szigetel
A kőzetgyapot hangszigetel is, így egy forgalmas utca zaját képes szinte teljesen mértékben kiszűrni. A szálak közt megszorult levegő az, ami jól elnyeli a hangokat, így az nem tud a falon keresztül a lakásba bejutni.
Nem hajlamos penészedésre
Attól, hogy a vizet lepergeti magáról, még nem hajlamos a penészedésre. A kőzetgyapot szálai között lévő levegő jól el tudja vezetni a nedvességet, így nem kell izgulni egy esetleges téli, nedves időszakban, hogy megjelenik a falakon az ősellenség, a penész.
Biztonságos
Nem utolsó sorban a biztonságról is érdemes beszélni, amiben kifejezetten jól teljesít a kőzetgyapot szigetelés, ugyanis nem éghető. Ezt a tulajdonságát az alapvető kialakításának köszönheti, mert vulkanikus anyagból készül. Ez azt jelenti, hogy akár 1000 Celsius-fokot is kibír, így egy esetleges tűz esetén képes megvédeni a ház falait és tetőszerkezetét.