Hihetnénk, hogy a méret a lényeg, ha a konyha átláthatósága a tét, azonban ez nem feltétlenül van így. Lehet kicsi konyhád, miközben letisztult és rendezett is egyben. A nagyobb főzőtereknek éppen az lehet a hátránya, hogy sokkal több a lehetőségünk rumlit csinálni.
Fényt neki
Ha nincs ablak a konyhában, akkor a falfestéssel, és a minél világosabb bútorokkal tudjuk elérni, hogy tágasabbnak, szellősebbnek tűnjön. Ebben az esetben a nagy mintás konyhaszekrényt felejtsük el, mert szűkíteni fogja a teret. A komor színekkel is óvatosan kell bánni.
Okos helykihasználás
Ha a konyhádat szeretnéd kényelmesen használni, akkor jól kell megtervezned a konyhaszekrény és az étkezőasztal helyét, magasságát. Ehhez használhatsz tervező szoftvert is, amelybe be kell írnod, hogy mekkora terület áll a rendelkezésedre, és be tudod pakolni előre a bútorokat, gépeket, hogy lásd, miként fog mutatni a valóságban. Figyelj oda, hogy legyen elég hely a főzőedényeknek, a tányéroknak, és a ritkán használt robotgépeknek is.
Pakolni tudni kell
A színek és a bútorok praktikus megválasztása mellett fordíts figyelmet a pakolórészekre is. Akkor tudtad jól megtervezni a konyhabútorodat, ha a konyhapultodon jóformán semminek nem szükséges helyet kapnia, maximum csak a kávéfőződnek és a kávékapszuláknak. Ha van annyi helyed a helyiségben, hogy egy konyhasziget elfér a közepén, akkor bátran építtesd meg, mert ha egybenyitott a konyha a nappaliddal, akkor a magasított előlapú konyhasziget ápol és eltakar, így mindig rend lesz a konyhában.
Falra vele
Használd a fal adta lehetőségeket, és amit tudsz, lógass fel. Szerelj fel tárolókat, kis polcokat, és akkor rendezettebb lesz az összhatás.
Villanyt fel!
A világítótest is fontos része a konyhának. A pult célzott megvilágítása nagyon hasznos, ezért oda külön fényforrásban gondolkodj. Sütés-főzés közben jól fog jönni, hogy az előkészület ideje alatt is profi fényáradatban úsznak majd az alapanyagok. A belógó csillárok formáját, színét igazítsd a konyhabútorod stílusához, hogy az egységérzet megmaradjon.