Forrás: Getty

Mire lesz szükséged?
- Porszívó, a legerősebb működésfokon
- Gőztisztító
- Szőnyegtisztító oldat (fertőtlenítő)
- Desztillált fehér ecet
- Fertőtlenítőszeres mosószer
Kicsi, mosható szőnyegek fertőtlenítése
A kicsi szőnyegek fertőtlenítése jóval egyszerűbb, mint a nagyobb daraboké vagy a padlószőnyegé. A kicsi szőnyegeket rázzuk ki alaposan erkélyen vagy kertben, ezután alaposan porszívózzuk ki. Ezután már csak egy mosásra van szükség, a gépbe pedig mindenképp fertőtlenítőszeres mosószert tegyünk. Utolsó lépésben terítsük ki száradni a szőnyeget egy egyenes felületre, hogy ne száradjon bele törésvonal.
Nagy szőnyeg és padlószőnyeg fertőtlenítése:
1. Bútorok elpakolása
A szőnyeg mélytisztításának megkezdése előtt a lehető legtöbb bútort távolítsuk el. Ha a bútorokat nem lehet elmozdítani, helyezzünk kis műanyagdarabokat minden láb alá, hogy megakadályozzuk, hogy rozsda- vagy falakkfoltok kerüljenek a nedves szőnyegre.
2. Porszívózás
Mielőtt nekilátunk a mélytisztításnak, porszívózzuk ki a szőnyeget. Fontos, hogy minél több port, koszt, hajszálat eltávolítsunk róla, hiszen így lesz igazán hatásos a fertőtlenítés.
3. Fertőtlenítés gőztisztítóval
A gőztisztítóval a legegyszerűbb a szőnyeget fertőtleníteni. Amennyiben nincs ilyen eszközöd otthon, ne ess kétségbe, rengeteg helyen lehet nagyon kedvező áron kölcsönözni tisztítógépeket. A gőztisztítóba fertőtlenítőszert tegyél, majd akkurátusan haladj végig vele a szőnyeg egész felületén.
4. Fertőtlenítés ecettel
Amennyiben nincs módunk gőztisztítót kölcsönözni, desztillált fehér ecettel is elvégezhetjük a fertőtlenítést. 2:1 arányban keverjünk egy szórófejes flakonba langyos vizet és desztillált fehér ecetet, ezt fújjuk a szőnyegre. Hagyjuk állni fél óráig, ezután itassuk fel száraz rongyokkal az ott maradt nedvességet.