Forrás: Europress

Ha még nem hallott erről, esetleg jobban érdekli a geotermikus fűtés témaköre, ebben a cikkben részletesen bemutatjuk a lehetséges felhasználási módokat.
Mi is az a geotermikus fűtés?
Ennek a módszernek az alapja a bolygó belső melegén alapul. A Földön egyre mélyebbre haladva nő a hőmérséklet, kilométerenként 30 Celsius-fokkal. Ennek a hőnek a felhasználásával alakult ki a geotermikus fűtés, mely a Földből jövő vízzel képzeli el a fűtést.
Hogyan használható ez a módszer?
A geotermikus fűtés leginkább Izlandon terjedt el, mely egy vulkanikus sziget, így bőven van utánpótlása ebből az energiából. A házak 97%-át ilyen módszerrel fűtik. A Kárpát-medence is egy jó terület erre, ugyanis köztudott, hogy nagyon jó minőségű termálvizek vannak alatta – így Magyarország területén belül is. Ezt a termálvizet a tisztítás után nem a fürdőkbe irányítják, hanem egy erre kialakított csőrendszerbe, ami eljuttatja azokba a házakba, ahol ki van építve a rendszer, ez a meleg víz pedig felfűti a hősugárzó egységeket.
A geotermikus fűtés előnyei
Számos előnye van a geotermikus fűtésnek a hagyományos megoldásokkal szemben. A hagyományos fűtési eljárások valamilyen nem megújuló energiaforrást használnak fel arra, hogy hőt termeljenek. Ez a múltban a szén volt, de manapság ez kőolaj és földgáz segítségével történik. A vizeket a felszín alól szivattyúzzák ehhez, ami szintén egy kevésbé megújuló erőforrás. Mivel a geotermikus fűtéshez felhasznált víz eleve meleg, nem kell külön melegíteni, illetve másik vizet kitermelni, így sokkal gazdaságosabb a működtetése. A víz visszajutása a természetben sem okoz problémát ilyen esetben, ugyanis nincs benne természetidegen szennyezőanyag.
Összességében tehát elmondható a geotermikus fűtés kapcsán, hogy egy sokkal olcsóbb, kisebb ökológiai lábnyommal járó fűtési eljárás, mely a Föld erőforrásainak jövője kapcsán egy fontos láncszem lehet.