1. Szódabikarbóna
A szódabikarbóna tisztító hatása már széles körben ismert, ám a mosogatógépben nem csak tisztít, hanem szagtalanít is. Töltsük fel a mosogató só helyét szódabikarbónával, és indítsuk el a szokásos programot.
2. Desztillált fehér ecet
A desztillált fehér ecet nem csak a ruhák mosásához, de a koszos edények tisztításához is lehet használni. Olyannyira, hogy a szódabikarbónánál jóval hatékonyabb a makacs, zsíros lerakódások felszámolásában. Tegyünk egy kis műanyag kupakba 100 ml fehér ecetet, és indítsuk el a gépet.
3. Mosószóda
A mosószóda – ahogyan arról a neve is árulkodik – hatékony tisztítószer. Különlegessége, hogy kemény víz mellett is hatásosan tisztít, legtöbbször vízkő foltok sem maradnak a poharakon és edényeken.
4. Citromlé
Akár frissen facsart citromléről, akár boltban kaphatóról van szó, a benne lévő gyengéd sav kellően erős a makacs szennyeződések eltávolításához. A facsart citrom esetén viszont fontos odafigyelni, hogy rost semmiképp se maradjon a lében, hiszen a mosás után a rostdarabok nem mutatnak túl jól a poharakon és edényeken.
Ezeket SOHA ne használd a mosogatógépben:
- Folyékony mosogatószer: Hiába edények mosására való, a gépben nem úgy “viselkedik”, hogy biztonságos és hatásos legyen. Nem csak az edények, de a gépek számára is veszélyes.
- Mosószer: Soha, semmilyen körülmények között ne használjunk mosószert a mosogatógépben, még akkor sem, ha nem étkezéshez használatos edényeket mosunk benne.
- Univerzális tisztítók: Jobb, ha ezt sem töltjük a gépbe – nem csak egészségügyi okokból, de a gép védelmében sem.