Forrás: Europress

Ráadásul azonnal két változatban. A manapság oly’ népszerű és elegáns márványmintát fogjuk elkészíteni előbb üvegre, majd papírra. Bátran lássatok hozzá! Mindkét módszer tuti siker.
Márványminta üvegfelületre
Amire szükséged lesz hozzá:
- üres üvegek
- víz
- különböző színű körömlakkok
- hurkapálcika
- eldobható műanyag edény
- kéztörlő
1. lépés: Az eldobható műanyag edényt töltsük meg vízzel. Annyi víz kerüljön bele, hogy abba akár teljesen bele tudjuk mártani a festésre szánt üvegeket. Ha előkészítettük a vizet, a kiválasztott körömlakkokat egyesével öntsük bele. Próbáljunk gyorsan dolgozni, hogy a lakkok ne száradjanak meg. Minél jobb minőségű alapanyagot használunk, annál szebb lesz a végeredmény is.
2. lépés: A pálcika segítségével lassan és óvatosan kezdjük el összekeverni a lakkokat a vízben. Fontos, hogy függőlegesen dugjuk be a pálcát a vízbe, ne pedig ferdén. Addig kavargassuk, amíg el nem érjük azt a márvány-szerű mintázatot, ami már megfelel az elképzeléseinknek.
3. lépés: Amint ezzel megvagyunk, és kivettük a pálcát a vödörből, fogjuk meg az egyik befőttes üveget, és fenékkel lefelé lassan kezdjük el belemártani azt a színezett elegybe. Ránk van bízva, mennyire nyomjuk le a víz alá. Minél jobban, annál nagyobb felülete kap márvány-szerű mintázatot. Ha megvagyunk, óvatosan emeljük is ki az immáron színes dekorelemet az edényből, de néhány másodpercig azért tartsuk felette, míg lecsepeg róla a víz. Utána mehet a kéztörlőre száradni.
Márványminta papírra
Amire szükséged lesz:
- két alumínium tepsi
- timsó
- üres papír (a bevonat nélküli a legjobb)
- vasaló
- akril festék legalább két színben
- folyékony keményítő
- fogó csipesz
- fogpiszkáló
- ruhacsipeszek
- vállfa
1. lépés: Készítsük elő a terepet. Az egyik tepsibe tegyünk vizet és timsót. Az arányok: egy csésze vízhez egy evőkanál timsó.
2. lépés: Mártsuk bele a papírt ebbe az elegybe. (Egy másik lehetőség, hogy egy ecset vagy egy szivacs segítségével visszük fel a timsóval kevert vizet a papírra.), majd óvatosan emeljük ki, és hagyjuk megszáradni. Végül a vasalót a legalacsonyabb hőfokra állítva vigyük végig egyszer-kétszer a száraz papíron, hogy az esetleges ráncok kisimuljanak.
3. lépés: Fele-fele arányban hígítsuk fel vízzel az akril festékeket. A legegyszerűbb, ha a tubusból kinyomjuk a festék felét, a helyére pedig vizet töltünk.
4. lépés: Most vegyük kézbe a másik előkészített tepsit, engedjünk abba is vizet, tegyük hozzá a folyékony keményítőt, végül pedig a felhígított festéket. Akkor tökéletes a festék állaga, ha a vízbe cseppentve nem merül el, hanem úszik annak felszínén. Ha még nem úszik, hígítsuk tovább. Tetszőleges összeállításban öntsük a különböző színeket a tepsibe, majd – ahogy fent is – óvatosan keverjük össze őket.
5. lépés: Óvatosan helyezzük bele a papírt a vízbe, és 8-10 másodpercig tartsuk is benne. Ha ezzel megvagyunk, az egyik sarkánál fogva lassan emeljük ki. Ha kell, a csipeszt segítségül hívhatjuk. Ügyeljünk arra, hogy ne csúszkáljon a papír a vízben, és arra, hogy ne vegyük ki túl korán, mert a minta könnyen elmosódhat.
6. lépés: Csíptessük a papírt egy vállfára (vagy a ruhaszárító kötélre), és néhány órára hagyjuk ott nyugodtan megszáradni.