Forrás: Getty

Ablak nélküli fürdő: ezeket a szellőztetési hibákat kerüld!

Hiba 1 – Nem szellőztetünk minden nap

Miután minden nap használjuk a fürdőt, azaz tusolunk vagy fürdünk benne, rendszeresen keletkezik pára, aminek minél előbb távoznia kell a helyiségből, ellenkező esetben penész keletkezhet. Egy ablak nélküli fürdő esetében ennek kifejezetten nagy jelentősége van! Épp ezért fokozottan figyeljünk arra, hogy mindig hagyjuk nyitva az ajtót, hogy a pára azon keresztül tudjon távozni, a lakásban pedig nyissunk ki több ablakot, hogy ott se ragadjon meg a nedves levegő.

Hiba 2 – Azonnali szellőztetés mellőzése

Szintén rendkívül fontos, hogy ne várjunk sokáig a szellőztetéssel, ugyanis akkor lehűl a nedves levegő, majd kondenzálódik, a víz pedig a csempén, a fugán és a bútorokon csapódik le, ettől pedig jelentősen megnő a penészedés kockázata. Tehát: fürdés vagy tusolás után, azonnal nyissuk ki az ajtót!

Hiba 3 – Kereszthuzat mellőzése

Azzal, hogy kinyitjuk a fürdőszoba ajtaját még nem végeztünk a szellőztetéssel, hiszen ezzel a lépéssel mindössze a lakásba jut ki a nedves levegő. Annak érdekében, hogy ott se okozzon penészedést, mindenképp nyissunk ki legalább 2 ablakot, így kereszthuzat keletkezik, aminek köszönhetően az otthonunk minden szegletéből távozni tud a pára.

Hiba 4 – Manuális szellőztetés késői bekapcsolása

Az ablak nélküli fürdőszobákban a legtöbb esetben van beépített szellőztetés. Amennyiben a mi fürdőnk is rendelkezik ilyennel, akkor azt sose felejtsük el időben, azaz még fürdés vagy tusolás előtt, bekapcsolni, így nem csak azután kezd el dolgozni a gép a pára felszámolásán, hanem már fürdés közben is. Természetesen miután végeztünk, akkor se kapcsoljuk le azonnal, hanem nyugodtan hagyjuk picit tovább működni.

Hiba 5 – A bútorok rossz elhelyezése

A bútoroknak is meg kell találnunk a megfelelő helyüket, ami egy ablak nélküli fürdő esetén még fontosabb, ugyanis figyelnünk kell arra, hogy – amennyiben lehetséges – azokat ne a külső falra helyezzük. Ezen kívül mindig hagyjunk rést a bútorok és a fal között, így egy ronggyal le/fel tudjuk törölni az esetlegesen lecsapódott vizet. A legjobb, ha a belső falakra tesszük a bútorokat, ugyanis a külső falakon előbb csapódik le a víz, aminek következtében penész alakulhat ki. Ha mégis vizes lesz a fal, akkor azt mindenképp itassuk fel egy ronggyal, illetve töröljük le.

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.