Forrás: Getty

4 dolog, amit akár WC-tisztítóval is takaríthatsz

A benne lévő savas összetevők – mint például a sósav –, elég kemények ahhoz, hogy a vízkövet, a szappanmaradványokat és a baktériumokat eltüntessék különböző felületekről. Ezekből pedig bőven jut más helyekre is a házban.

1. Kád és mosdó – amikor már szinte él a szappanmaradvány

Ha a kád takarítására sokszor nem jut idő a dolgos hétköznapokon, pedig sajnos könnyen alakulnak ki a szélén szappanmaradvány szigetek. Ilyenkor jön a mentőöv: a hígított WC-tisztító. Egy szórófejes flakonban keverj össze egyenlő arányban vizet és WC-tisztítót, fújd a problémás részekre, hagyd állni pár percig, aztán öblítsd le.

2. Fúgák – a legmakacsabb felületek

A fúga szinte mágnesként vonzza magához a koszt, a takarítása pedig közel sem egyszerű. Ha már minden más befuccsolt, próbáld ki a WC-tisztítót. Egy kevés gél a fúgára, 10 perc hatódidő, és jöhet egy jó kis súrolás. Figyeld meg, ahogy előbukkan a fuga eredeti színe, amiről talán már el is felejtetted, hogy létezik.

3. Műanyag szemetes – a titkos bűzforrás

A kuka tipikusan az a dolog, amit ritkábban takarítunk, mint kellene. Pedig főleg nyáron, amikor az „illatok” gyorsan életre kelnek, igazi gócponttá válhat a baktériumok szempontjából. Ezen is segíthet a hígított WC-tisztító – és máris frissebb lesz az egész konyha.

4. Járólap – ha nem elég a sima felmosás

Akár rendszeres felmosás mellett is azon kaphatod magad, hogy a járólap elszíneződik – különösen, ha nem megfelelő tisztítószert használsz hozzá. Ilyenkor jöhet egy hatékony trükk: egy-két csepp WC-tisztító a felmosóvízbe. Töröld át ezzel alaposan a padlót, majd menj végig rajta újra egy tisztán mosószere vízzel.

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.