A vendégek előtt az ember mindig szeret kitenni magáért, különösen igaz ez, ha rokonokról van szó. Az alábbi lakberendezési tippek segítségünkre lesznek abban, hogy ideiglenes lakóink igazán otthonosan érezzék magukat nálunk.
1. Tegyük személyessé a teret
Az első benyomás nagyon fontos. A stílusos, rendezett szoba alapvető, de ezt megfejelhetjük például egy olyan írható felülettel, melyen kedves üzeneteket hagyhatunk, vagy felrajzolhatjuk a kedvenc kávézóhoz vezető útvonalat is. A képen látható megoldás különösen praktikus, hiszen a keretekbe írhatjuk akár a vendégek nevét is, ami biztosan lenyűgözi majd őket.
2. Gondoskodjunk friss virágokról
Egy szép csokor virág a szívélyes vendégvárás elengedhetetlen eleme. Ráasádul már pár száz forintért is kapunk szép bokrétát a piacon, de ha igazán szerencsések vagyunk, a saját kertünkből megoldjuk mindezt.
3. Szerezzünk be néhány bőröndtartó állványt
A bőröndtartó egy, a szállodákból ismert praktikus szobaelem. Egyrészt a vendégeknek nem kell a földre hajolgatniuk, ha szeretnének kivenni valamit a táskájukból, ahogy a koszos bőröndött sem kell feltenniük az ágyra.
4. Biztosítsuk helyet a kicsomagolásra
Egy ideális vendégszoba legfontosabb jellemzője, hogy van benne elég hely ideiglenes lakók személyes dolgai számára. Bőröndből élni és öltözködni több napon keresztül rendkívül kényelmetlen, ezért tegyük lehetővé, hogy vendégeink kipakolhassák a szekrénybe vagy a polcokra leggyakrabban használt ruháikat, tárgyaikat. A képen látható szoba még egy lépéssel továbbment: az ágy alatt található hatalmas ágyneműtartóban valószínűleg két bőrönd teljes tartalma elfér.
5. Gondoljunk a könnyen gyűrödő ruhákra is
Ahogy a saját ruháink kényesebb darabjait szeretjük inkább felakasztva tárolni, vélhetően vendégeink is hoznak magukkal olyan darabokat, amelyeknek nem tesz jót a hajtogatás. Valahol a szobában ezért mindképp alakítsunk ki egy akasztós részt, és készítsünk be elegendő vállfát is, hogy a blúzok és szövetnadrágok ne kényszerüljenek be a szekrénybe.
6. Kényeztessük őket
Egy hosszú nap után mindnekinek jól esik egy kellemes meleg fürdő. Ha vendégeink kirándulni, városnézni voltak, ők is biztosan imádják majd, ha ellazulhatnak a kádban egy forró fürdő erejéig. De még ha nincs is külön fürdője a vendégszobának, akkor is gondoskodjunk jó meleg köntösökről, mert azokba belebújva a wellness-érzés már félig garantált.
7. Készítsünk elő elegendő törölközőt
Gondoskodjunk arról, hogy elengendő mennyiségű (és kellően puha) törölköző legyen kéznél – azaz látható és elérhető távolságban – a vendégszobában, lehetőleg mindeféle méretben és annyi különböző színben, ahányan ideiglenesen lakják a szobát.
8. Az ágyazást bízzuk rájuk
Mivel az alvási szokások személyenként nagyon különbözőek, készítsünk elő többféle ágynemű-opciót, és bízzuk vendégeinkere, melyiket választják. Huzatoljunk fel egy vékonyabb takarót, de hagyjunk az ágyon egy vastagabbat is. Hasonlóan járjunk el a párnákkal: legyen kéznél kisebb és nagyobb méretben, csakúgy, mint a hotelekben, hogy mindenki kedve szerint válogathasson belőlük.
9. Gondoljunk a gyerekekre is
Gyerekekkel érkező vendégek esetében jól jön egy mobilágy vagy egy kihúzható fekhely a vendégszobában.
10. Tegyük szabályozhatóvá a szoba hőmérsékletét
A szoba kényelme nagyban függ annak hőmérsékletétől. Van, aki a kicsit hővüsebbet szereti, és inkább nyakig betakarózik éjszaka, de vannak, akik a fűtésre esküsznek inkább. Mivel nem tudjuk előre kiszámolni, hogy vendégeink melyik típusba tartoznak majd, inkább szereljük fel egy termosztátot a szobában, és adjuk a kezükbe az irányítást.
11. Az apró figyelmességek sokat számítanak
A tuti hotel élmányhez már csak egy teás-és kávéssarok hiányzik csészékkel, bögrékkel, és egy vízforralóval. Ha mini hűtőnek nincs hely a szobában, palackos vizet, friss gyümölcsöt és harapnivalót akkor is készíthetünk be, hogy vendégeink elkényeztetve érezzék magukat ottartózkodásuk idején.
12. Önellátásra berendezve
De a legjobb mégiscsak az, ha tudnuk biztosítani vendégeinkenk egy saját bejáratú minikonyhát a szobában.