Forrás: Getty

Egy szoba berendezéséből és megtervezéséből elég gyakran kihagyjuk a plafont, aztán az utolsó pillanatban eszünkbe jut, és valami egyszerű szín mellett voksolunk, hogy ne kelljen sokat bajlódni vele. Nem is gondolnánk, pedig egy dizájnos plafon sokat dob bármilyen helyiségen. Te is kedvet kaptál a felújításához? Segítünk!
1. Vegyük a tapéta egyik színét
Ha a szoba tapétázva van, vagy nagyobb felületét tapéta borítja, válasszuk ki az egyik dominánsabb színt, és azt használjuk a plafon festéséhez. Mivel a tapéta (valószínűleg) összhangban van a szobával, nem nyúlhatunk mellé egyik színével sem, ha a plafont szeretnénk feldobni egy kicsit.

2. Tapéta a plafonon
Lehetséges, hogy első ránézésre túlzásnak tűnik a tapétázott plafon, viszont a merészebb minták egy dizájnos szobában a plafonon is megállják a helyüket. Ha a tapéta visszafogott, akkor egyáltalán nem kell aggódnunk, nyugodtan bevonhatjuk vele a plafont is, a végeredmény egy jó összhatású szoba lesz.
3. Feltűnő csillár
Sokan ódzkodnak a csillároktól, mert régimódinak tartják őket. Azonban már számos szupermodern, mégis mutatós és feltűnő csillár kapható már, aminek bevetésével feldobhatjuk a plafont.

4. Mélyen belógó lámpák
Bár ezek a dekorelemek elsősorban lámpának készültek, bátran használjuk őket dekorációs célra. Főként a nagy belmagasságú terekben mutatnak jól, azonban ha nem lóg túl mélyre, az alacsonyabb plafonokon is jó választás ez a megoldás.

5. Kontrasztos szín
A szoba színével kontrasztos tónus elegáns és dizájnos hatást kelt, ezért a fehér falhoz válasszunk például sötétkéket, a kék falakhoz sárgát, a sötét falakhoz pedig fehéret vagy krémszínűt. Arra ügyeljünk, hogy a kicsi tereknél mindig próbáljuk a lehető legvilágosabb színt használni, hogy optikailag ne nyomjuk össze a helyet.

Képek: Getty