
S míg a gyerekek tanulják, a felnőttek gyakorolhatják is a takarékosságot. A FundiMini Gyerekszámla azoknak a szülőknek ad lehetőséget a megtakarításra, akik gyermekük lakáscéljáról időben gondoskodnának.
A pénzügyi öngondoskodás ma már egyre inkább része a családi költségvetésnek. Míg a családok felnőtt tagjai gyermekeik taníttatására, otthonteremtésére, biztonsági tartalékok képzésére gyűjtenek, addig az átlagos, heti 900 forintos zsebpénzből a gyerekek kisebb, rövid távú céljaik megvalósítására spórolnak. A gyermekek két jól elkülöníthető termékcsoport után ácsingóznak. A modern célok közül kiemelkedik a mobiltelefon, amely számukra az önállóság és szabadság jelképe, de hasonlóan népszerű a kívánságlistán a tablet, a laptop és a játékkonzol is. A másik cél a hagyományos termékek csoportja, a játék, a könyv, a kerékpár vagy építőjáték. S míg a gyerekek kis forintjaikat összerakva büszkén vásárolják meg első tulajdonukat, addig a Fundamenta 2014-ben készített, 800 fős piackutatásából az is kiderült, hogy a szülők a gyerekeknek spórolnak, és egyre fontosabb törekvésük, hogy saját tulajdonú lakással indítsák el őket a nagybetűs életbe.
FUNDIMINI GYEREKSZÁMLA
A további részletek a FundiMini Gyerekszámláról elolvashatók a Fundamenta honlapján!
Mivel az otthonteremtés költségigénye nagy, megvalósítását érdemes időben előkészíteni. A FundiMini Gyerekszámla-konstrukció erre ad lehetőséget. Itt a betétgyűjtési futamidő két lakásszámlatermék összekapcsolásával akár 20 évre is meghosszabbítható.
A kezdő, 8 vagy 10 éves futamidejű termék lejárata után megkötött újabb, 4 és 10 év közötti konstrukcióval a termék lejárata a gyermekek felnőtté válásának, önállósodásának idejéhez igazítható. A konstrukció előnye, hogy az időben elindított Gyerekszámlával jelentős, akár az első lakásra elegendő összeg is rendelkezésre állhat.
PÉNZ-ÜGYES
A pénzzel való bánásmód nem szerves része a hazai oktatásnak, pedig azt érdemes időben tanítani, a legkisebbeknél játékos formában bevezetni. A Fundamenta azt vallja, hogy az öngondoskodás készsége már gyerekkorban, a zsebpénz bevezetésével fejleszthető. Ebben segít a FundiMini digitális pénzügyi „játszótér” (www.fundimini.hu). Ez egy honlap, összegyúrva a régi gyerekjátékkal és az ismert takarékossági szimbólummal, a kutyaházpersely korszerűsített változatával, amelyet a Fundamenta digitális okosjátékká alakított át. Ebben az „Okosperselyben” a gyerekek érméket és bankjegyeket gyűjthetnek. Zsebpénzük gyarapodását az Okospersellyel összekapcsolható weboldalon keresztül tudják követni, és a játékok használata közben megtanulhatják, miként kezeljék saját kis magánvagyonukat.