#1 Ajtó kinyit, lámpa felkapcsol
A fürdőszoba ajtajának kinyitása után le- vagy felkapcsoljuk a lámpát. Ezt egy nap akár többször is megtesszük, ennek ellenére valószínűleg rengetegen megfeledkezünk a kapcsolók és a kilincsek alapos tisztításáról. Ez nagy hiba, ugyanis ezeken a felületeken renget kórokozó tud megtelepedni. A jövőben ne feledkezzünk meg ezek letörléséről, hiszen csak így tudjuk eltávolítani a bacikat.
#2 Fekete fuga
A fürdőszobai fugákat a víz és a párán kívül a meleg is éri, aminek köszönhetően könnyen penészesek lesznek. Az ilyen fugáknak nem csak a látványa visszataszító, hanem még egészségkárosító hatásuk is van, ezért fokozott figyelmet igényel a tisztításuk. A penész eltávolításához használhatunk ecetet, 70 százalékos alkoholt vagy boltban vásárolható speciális tisztítószereket is. Ha pedig minden alkalommal áttöröljük a fugákat, akkor megelőzhetjük a penész elterjedését.
#3 Rendetlenség
A szanaszét heverő borotva vagy sminkkészlet szintén veszélyes, ha ugyanis ezeket nem egy szekrényben tároljuk, akkor rájuk telepedhetnek a különböző kórokozók. Ha a WC is ebben a helyiségben van, akkor még jobban oda kell figyelnünk, hiszen senki sem szeretne olyan borotvát vagy púderecsetet használni, amin baktériumok találhatóak.
#4 Le nem hajtott WC-ülőke
A WC kagyló gyakran a fürdőszobában található, amivel nincs is probléma, legalábbis abban az esetben, ha nem hagyjuk felhajtva az ülőkét. Tudni kell, hogy ha nem csukjuk le, és úgy húzzuk le a WC-t, akkor a nyomás által az egész helyiségben szétáramolnak a baktériumok, melyek akár komoly panaszokat is okozhatnak.
#5 Tiszta WC
A WC-kagyló tisztításáról valószínűleg senki sem feledkezik meg, ha épp a fürdőt takarítja. Egy csillogó WC azonban nem jelent egyet a tisztával, hiszen nem csak a belsejét kell kitakarítani, hanem a külsejét is. A nehezen hozzáférhető részeket se hagyjuk ki. A WC ne csak látszólag legyen tiszta, hanem ténylegesen.