Forrás: Getty
1. Túlzsúfolt munkalap
Mikrohullámsütő, vízforraló, kenyérpirító… A konyhai készülékek listája rettentő hosszú, azonban a szekrények száma, melyekben el lehetne ezeket rejteni, sokkal rövidebb. Az eredmény: a legtöbb gépet a munkalapon tartjuk, ahol rengeteg helyet foglalnak el.
A megoldás erre a problémára, hogy csak azokat a készülékeket hagyjuk elől, melyeket naponta használunk, a többinek pedig máshol keresünk helyet.
2. Túl sok zárható szekrény
A szekrények legnagyobb előnye, hogy a tartalmuk rejtve marad, így bármekkora rendetlenség lehet bennük, hiszen egyszerűen becsukjuk az ajtókat, és máris megoldódott a probléma. Tény, hogy ez nagy előny, azonban, ha túl sok ilyen szekrényünk van, akkor sokkal kisebbnek tűnik a konyhánk.
A legegyszerűbb megoldás erre, ha egy-két szekrény helyett inkább nyitott polcokat szerelünk fel, melyek mélységet adnak a helyiségnek. Lényeges azonban, hogy ezeken a polcokon mindig rendet kell tartanunk, és nem pakolhatjuk tele mindennel, hiszen akkor kaotikus hatást fognak sugallani.
3. Rossz elrendezés
Le kell hajolnunk ahhoz, hogy be tudjuk tenni a tepsit a sütőbe? A mikróhoz pedig egy fellépőre kell állnunk? Ezek a problémák nagyon sok konyhában megtalálhatóak, annak ellenére, hogy a gépek megfelelő elrendezése jelentősen megkönnyítheti a főzést és a sütést. Ellenkező esetben stresszhez és derékfájdalmakhoz is vezethet konyhánk rossz kialakítása.
Tény, hogy erre nem olyan könnyű megoldást találni, hiszen sok esetben a bekötések szabják meg a készülékek pozícióját, azonban, ha épp konyhatervezésre adtuk a fejünket, akkor figyeljünk arra, hogy a legfontosabb gépek mindig szemmagasságban legyenek elhelyezve.
4. Kevés konnektor
Amennyiben nincs elegendő konnektor, akkor elosztókra és hosszabbítókra lesz szükségünk. Ezeket azonban nem igazán lehet szépen elhelyezni vagy elrejteni, ami sokat ronthat konyhánk megjelenésén.