Forrás: Europress

A pálmanevelés nem nagy ördöngösség, így érdemes legalább egyet beszerezned az alábbi pálmafajták közül otthonra, ha valami különlegesre vágysz.
Íme a legjobb pálmafajták beltérre!
Vízipálma
A vízipálma – ahogyan neve is mutatja – él-hal a folyadékért. Akár mindennap locsolhatjuk, hiszen eredetileg mocsári növény, nagy vízigénnyel. Kedveli a világosabb részeit a szobáknak, magassága pedig átlagosan 0,5 – 1 méterre tehető.
Kenciapálma
Az előző típussal ellentétben ennek a fajtának nincsenek nagy igényei. Beéri heti egy locsolással, és félárnyékban is jól érzi magát. Extra tipp: ha élőnövénnyel dekorálnád fürdőszobádat, válaszd a kenciapálmát! Szuper páratűrő képessége miatt a legnedvesebb fürdőben is remekül érzi magát.
Cikász
A cikász az egyik legősibb pálmafajta, körülbelül 130 millió éves múltra tekint vissza, mára viszont kedvelt szobanövénnyé honosították. Gondozása egészen egyszerű: rendszeres öntözést, ritka átültetést igényel, ám nagyon fényigényes. Éppen ezért nyáron – ha tehetjük – helyezzük el a szabadban: erkélyen vagy teraszon. A közvetlen tűző napot is elviseli. A törődést fényes és szúrós levelekkel hálálja meg.
Kókuszpálma
A pálmafajták egyik legklasszikusabb típusa a kókuszpálma, amelyről mindenkinek eszébe jutnak a finom koktélok és a trópusi életérzés. A többi pálmához hasonlóan ez is a világos, meleg és párás helyen érzi jól magát, de a teljes napfürdőt is remekül bírja. Vízigénye átlagos, tartsuk állandóan kissé nedvesen a növény földjét.
Törpepálma
Ha egy igazán látványos pálmafajtát szeretnénk magunknak tudni, a törpepálmával igazán jó lóra teszel. Nyáron tedd a növényt egy világos és napos helyre, de ha van kertetek, akár a szabadba vagy a teraszra is kihelyezhető. Lehetőleg kerüld a túllocsolást, de egy napos kertben akár kétnaponta is öntözheted, a lakásban pedig csak akkor, ha a földje kissé már szikkadt. Ősszel és télen csökkentsd a víz mennyiségét, és vidd be a növényt a szobába.