Fotó: Europress
Az ár meghatározása
Tudod, hogy mennyit ér az ingatlanod? Tudod, hogy a tiédhez hasonló ingatlanokat mennyiért árulják és mennyiért kelnek el? Tudod, hogy mennyit szoktak engedni belőlük? Közvetítői jutalék is van? Ezeknek mind járj utána, kalkuláld bele, légy rafinált, megfontolt és próbálj meg előre gondolkodni és ezek alapján határozd meg az eredeti/kiinduló árat.
Reklámozás
Nem elég szólni egy-két embernek, vagy kitenni a Facebookra, hogy eladó az ingatlanod. Tegyél fel minél több hirdetést az internetre, szép képekkel, készíts szórólapot is, ha kell, ragaszd ki egy-két helyre a környéken, hogy minél több emberhez eljusson a hír. Sose tudhatod, hol talál rá épp a leendő tulajdonos!
Mutasd meg a lakást
Ha ingatlanos nélkül akarod eladni az ingatlanodat, akkor ezzel is neked kell foglalkoznod. És nem elég az, ha gyorsan körbesétálnak az érdeklődők. Mutass meg mindent, emeld ki az ingatlan előnyeit, add el nekik, érd el, hogy beleszeressenek!
Kérj visszajelzést
Miután alaposan bemutattad az ingatlant az érdeklődőknek, kérd ki a véleményüket. Mi tetszik és mi nem tetszik nekik benne? Amin tudsz, változtass, hátha a következő érdeklődő már a korrigálásokkal a leendő vevő lesz!
Figyeld a piacot
Sorra kelnek el a környéken a tiédhez hasonló ingatlanok, csak a tiéd nem… Vajon mi lehet az oka? Árat csökkentettek? Extrát adtak mellé? Figyeld és alkalmazkodj, hogy az “ELADVA” tábla legközelebb a te ingatlanodra kerülhessen fel!