Mire figyelj?
A doboz készülhet puha vagy keményfából. Ezt minden esetben ellenőrizd, nehogy nekiállj zsámolyt építeni egy vékonyka és könnyen összeroppanó fenyődobozból. Előbb mérd fel, az adott anyag mennyire strapabíró, utána válassz funkciót neki. Ha dobozaid újak és túlságosan tiszták, festékkel bármikor öregíthetsz rajtuk.
Van egy kedvenc minőségi borod, amit nagyobb tételben vásárolsz? Ilyenkor általában fadobozban veheted át a rendelt tételt. Ez amolyan extra ajándék a bor mellé, díszcsomagolás, amit bizonyára nincs kedved eldobni, hiszen ezek mindig mutatós darabok. Némi átalakítás után lakásszépítésre, tárolásra tökéletesen alkalmasak. Az, amelyik szöveget, grafikát tartalmaz, megüzeni azt is, hogy nem veted meg a jófajta szőlőlevet. Lássuk a mi kedvenc borosdoboz-újraértelmezéseinket, amiből te is ihletet meríthetsz!
Semmi megtervezettség: Ehhez a polcrendszerhez szerszám sem kell, csak némi jóízlés. A dobozokat nem fogja össze semmi, azok a beléjük pakolt tárgyaktól válnak stabillá és a szoba mutatós díszévé. Előnye, hogy könnyen és gyorsan átalakítható, amennyiben túl unalmassá válna az elrendezés.
Bonyolultabb rendszer: Alapja egy kisebb tároló, erre épülnek a különböző méretű fadobozok, melyeket irodai csipeszek erősítenek egymáshoz. A tetrispolc darabjai puhafából készültek, ezért nem terhelhetők túlságosan, dobozonként egy-két könnyű tárgy azonban máris látványos bútorrá varázsolja az elemeket.
Falat takar és világít: Itt az egész falat betakarják a borosdobozok. Külön érdekességnek számítanak a dobozok belső éleihez ragasztott LED-csíkok, amelyek remekül megvilágítják a beléjük helyezett tárgyakat.
Minden hasznos lehet: Van az az iskola, amely szerint ne dobj kis semmit, mert a haszontalannak hitt dolgok egyszer még jól jöhetnek. A cső és a fadoboz találkozása egy új házasság. Hitted volna, hogy valaha egymás mellé rendelhetők? A párosuk most mégis tökéletes tárolót alkot!
Bátor borbarátoknak: Bevállalósaknak íme egy grandiózus projekt! Itt a teljes konyhabútor borosdobozokból áll össze. De felfogható ez a felépítmény egy modern otthoni borbárként is, amihez esténként jól esik odaülni. Nemcsak azért, mert remek vizuális elem, hanem mert finom borok és borkorcsolyák kerülhetnek a dobozokból álló pultra. Ultra!
A nappali míves dísze: Masszívabb fából kell, hogy legyen az a doboz, amit dohányzóasztalként használnál. Ez a keményfából készült doboz fémlábakon emeli a megfelelő magasságba a kisbútort, amire a kanapén heverésző akár a lábát is felteheti. Bírja a terhelést a méretes albumok és a váza súlya mellett is.
Bringázó borosoknak: Bevásárláshoz vagy kosár helyett is jó döntés, ha felerősítesz a kerékpárodra egy mutatós borosdobozt, ami nem mellesleg emeli a kétkerekű fényét. Elsősorban olyan esetekben ajánljuk, ahol a bicaj fedett tárolása megoldott, kár lenne ugyanis, ha a fa a ráhulló eső miatt idő előtt elkorhadna.
Virágtartó: A borosdoboz kaspóként is újrahasznosítható lehet. A dobozt először is alaposan béleld ki fóliával, hogy a növények öntözésekor ne menjen tönkre a vékony falemez. Amikor ezzel megvagy, jöhet a föld és a virág. Érdemes a kaspót beltéren vagy a kertben fedett terasz alatt elhelyezni. Egy esetleges monszunszerű esőzés ugyanis biztos nem tenne jót neki.
A gardrób része: Lám-lám, csak a borosdoboz oldallapja is kreatívan hasznosítható. Rásimul a falra, az aljába erősített csavaros akasztók pedig a könnyebb ruhadarabok, sálak vagy kalapok tárolására egyaránt alkalmasak lehetnek. n
Forrás: chameleonbeta.files.wordpress.com, www.paintandtofu.com, www.behance.net, www.etsy.com, savedbylovecreations.com, www.flickr.com