Forrás: Getty

Ezeket a kerti munkákat még MOST el kell végezni

Növények megmetszése

Ősszel számos növényt vissza kell vágni, és megszabadítani a túl hosszú hajtásoktól. Arra azonban mindenféleképp figyeljünk, hogy ne vágjuk túl rövidre az ágakat, hiszen akkor már nem tudnak a téli fagyok ellen védekezni.

Megfelelő fagyvédelem

Ekkor az egyik legfontosabb teendőnk a kerti növények felkészítése a mínusz fokokra. Erre számos lehetőség van, hiszen használhatjuk hozzá a lehullott leveleket, amiket el kell szórni a bokrok köré és a virágágyásba. Ezen kívül a mulcs, a fagyvédő szigetelőzsákok, illetve a természetes szálakból készült anyagok is segítségünkre lesznek ebben.

A lehullott falevelek továbbá a sünök téli otthonaként is szolgálhatnak. Viszont arra figyeljünk, hogy a gyepen mindig gereblyézzük össze azokat, ugyanis ellenkező esetben elrohadhat a fű. Általánosságban elmondható, hogy legalább kéthetente egyszer szedjük össze a lehullott faleveleket.

Növények helyes átteleltetése

A fagyra érzékeny növényeket mindenféleképpen tegyük egy meleg és védett helyre. A kaspós növények szuperül fogják érezni magukat a pincében, viszont például a leandernek szüksége van fényre, ezt mindig tartsuk szem előtt, amikor bevisszük a házba.

Mit lehet ilyenkor még ültetni?

Sokan nem is gondolnák, hogy ilyenkor még bármit is el lehetne ültetni, pedig egyes növényeknek ez az ideális időpont. Fontos, hogy ilyen esetben fokozottan figyeljünk az öntözésre. Egy jó tipp: a földből építsünk a növények köré egy kis kerítést, így a víz nem tud elszökni. Ezen kívül tegyünk némi lehullott falevelet, komposztot vagy mulcsot a törzsük köré, védve ezzel a gyökereket a fagytól.

A következő növényeket lehet ilyenkor elültetni: rózsákat, gyümölcsfákat, télálló bokrokat, fokhagymát, és különféle virághagymákat (tulipán, nárcisz).

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.