Forrás: Getty

Mi mindenre lehet felhasználni a rozmaringot?
- Fűszernövényként: A rozmaring különleges, aromás íze elsősorban húsokhoz passzol, de használhatod sajtokhoz vagy borkóstolók alkalmával sajttálhoz is. A grillszezonban különösen praktikus, ha van otthon egy-két tő, hiszen így mindig lesz friss rozmaring szál a finomságok ízesítéséhez.
- Teaként: A rozmaringból készült tea segít a gyomor működésében, rendszeres fogyasztása mellett enyhülhetnek az emésztőrendszeri panaszok. Emellett a gyulladások csökkentésében is hatásos, és meggyorsítja a betegségek utáni felépülési időt.
- Frissítő fürdőként: A rozmaring illóolajat hozzáadhatod a fürdővízhez, hogy kellemes és frissítő fürdőzésed legyen. A rozmaringos fürdő segíthet ellazítani a feszült izmokat, enyhítheti az izomfájdalmakat, és hozzájárulhat a stressz csökkentéséhez.
- Főzetként: Ha a hajadnak egy kis extra támogatásra van szüksége, akkor rozmaring főzetet is alkalmazhatsz a sampon után a hajmosási rutinodba. Megállítja a hajhullást, és serkenti az új hajszálak növekedését.
Olvasd el ezt is!Nem virágzik a vitorlavirágod? Nézzük, mit csinálj másképp

Olvasd el ezt is!5 gyönyörű virág az erkélyre, ami jól bírja a szelet
Hogyan kell gondozni a rozmaringot?
- Fény és hőmérséklet: A rozmaring a meleg, napsütéses időjárást kedveli, azt sem bánja, ha naponta 4-6 órán át közvetlen napfény éri.
- Talaj és víz: A rozmaring kedveli a jó vízelvezetéssel rendelkező talajt. Ültetéskor keverj a földbe homokot vagy kavicsot, hogy javítsd a vízelvezetést. A rozmaring nem szereti a túlzottan sok vizet, ezért csak akkor öntözd meg, amikor a talaj kiszáradt. Ellenőrizd a talaj nedvességszintjét, mielőtt újra meglocsolnád.
- Metszés: A rozmaring képes elburjánzani, ha sokáig halogatod a metszést. Ezért az új hajtásokat kísérd mindig figyelemmel, és a hajtások tövét vágd vissza, ha túl nagyra akarna nőni a növény.