1. A legkézenfekvőbb megoldás természetesen a kerítés építése. Ám ennek komolyabb anyagi vonzata is lehet. De nem csak a pénztárcánk, a kertünk mérete is befolyásolhatja a projektet. A drótháló olcsóbb és egyszerűbb, mint egy fakerítés. Ha kisebb területről van szó, akkor betonkarók nélkül is megépítheted drótból a védelmi vonalat. Vásárolj a veteményesed kerületének megfelelő méretű dróthálót. Le kell szúrnod egy-egy vastagabb faágat a négy sarokba, majd még egyet-egyet az oldalak közepére is. Ezt futtasd körbe a dróthálóval, majd erősítsd meg. Minél hosszabb és vastagabb a faágad, annál stabilabban fogja tartani a hálót.
2. Ha nem szeretnéd körbe keríteni kiskertedet, akkor tegyél raklapokat a veteményesed köré. Elég akkora magasságúra állítani a védvonalat, amit a kutyád (ha ő jelenti a legnagyobb veszély) már nem tud átugrani.
3. Ültess erős illatú növényeket a kis kerted köré! A kutyák nem szeretik az erős szagokat, sem a csípős íz- és illatvilágot. Ha ilyen „katonákkal” veszed körbe zöldségeidet, kedvencednek eszébe sem jut majd, hogy közéjük menjen.
4. Ha tetszenek a tobozok, akkor gyűjts belőlük jó sokat, és szórd velük körbe a veteményesedet. Áss nekik egy kis árkot, és több rétegben helyezd el ott őket. A kutya nem fog belemászni, maximum egyet-egyet el fog majd lopni, de zöldségeid biztonságban lesznek.
5. Az állatok nem szeretik a vörös fényt, ezért hatékony lehet, ha piros LED füzérrel keríted körbe a védeni kívánt területet. Éjjel biztosan hatékony lesz, de várható, hogy nappal is hatással lesz az állatokra. Lakberendezési- vagy gazdaboltban biztosan kapsz erre alkalmas LED-es világítósort.