“A házat korszerűsíteni kell, ez egyértelmű. Ez önmagában sem kis dolog egy koros vályogház esetében, de a feladatok itt nem érnek véget. A gyerekszobát le kell választani, a hálóba jógasarok kell, a kóstolásra érkezőket valamelyest le kell választani a családi életről. Kell egy szebb és nagyobb konyha, szükség van egy kályhára, újra kell gondolni a fürdőt, és persze terasz is kell, ha a betérők este is maradnának. A gyerekek részét szeparálhatóvá és nyugodttá kell tenni, miközben a tömegkályha miatt a ház központjához közel kell lenniük. Az egészben az egyik legnagyobb kihívást mégis az jelentette, hogy a házon pici ablakok voltak, csak az utcafrontról kapott elég fényt, így a központi nappali szoba elég sötét volt, míg a konyha-étkezőn egyáltalán nem volt ablak. A tervezés során ráadásul nem jöhetett szóba a bővítés,így igazi zsonglőrködés kezdődött a lehetőségek és az ötletek között.
A legnagyobb és leghatásosabb változást azzal értem el, hogy megcseréltem a ház végében található kertkapcsolatos, napfényes fürdőt a konyhával, így az a tér, ahol poharazgatásba torkollhat esetleg egy vendégség, a lehető legtávolabb került az utcafronti gyerekszobáktól. Nyitottam is ott egy nagy teraszajtót, hogy külön bejáratként működhessen ilyenkor. Ezzel egyidőben a fürdő bekerült az addigi sötét konyha-étkező helyére, ami a ház közepén épült, így nem csak közelebb került a hálókhoz, de még az előszobához viszonyított helyzete is sokkal optimálisabb lett.
A nappali pici ablakát is nagy francia ajtóra cseréltem, így több lett a fény, és kertkapcsolata is lett. Ráadásul a tervezési fordulatnak köszönhetően továbbra is a konyha-étkező szomszédságában tudtam tartani. Így valódi, funkcionális családi teret tudtam alkotni a hosszúkás ház belső (udvari) részén, ahová végül még egy home office is befért.
Igyekeztem megőrizni a vidéki ház eredeti hangulatát, így klasszikus konyhát, masszív, rusztikus megjelenésű étkezőt és szép kőburkolatot terveztem a legfontosabb térbe.
A falakba bevilágított hűs bortárolót terveztem, hogy egy kicsit a nemes nedű kóstolgatás hangulata is megmaradjon. Az étkező fő fókusz falát a tükör teszi teljessé, amely segít sokszorozni a gyertyák fényét, és ragyogó könnyedséggel teszik teljessé az összképet.”
Az újragondolt konyha és nappali
Galéria / 10 kép
Perneczky Regina
- Lakberendező, belsőépítészeti tanácsadó, Interior Designer
- A Szegedi Lakberendező Képzés szakmai oktatója
- A LOSZ év lakberendezője 2023 pályázat különdíjasa
- Az Archline Év Képe 2022 (lakberendezési látványterv) pályázat első helyezettje.
- Weboldal: alakitlak.hu
- Facebook: www.facebook.com/alakitlak
- Instagram: www.instagram.com/perneczkyregina_alakitlak/
Render: Exoarch Vizualizáció
Ne maradj le Perneczky Regina további munkáiról sem: