A fürdőben is? Kevésbé magától értetődő ugyanis, hogy a kád szélére helyezzünk el egy cserepet, mert féltjük a növényt a fürdőszobában uralkodó, sokszor szélsőséges “éghajlattól”. Pedig vannak olyan fajták, melyek kifejezetten kedvelik a magas páratartalmat, és az ilyen környezetet fényes levelekkel és színes, gazdag virágzattal hálálják meg. Egy dolgot nem szabad csak szem elől tévesztenünk. Szobanövényünk csak a saját fényigényének megfelelő fürdőszobában tudja csak élvezni az atmoszférát.
Ennek megfelelően állítottuk össze gyűjteményünket, azaz mutatjuk, milyen szobanövények közül válogass fénnyel teli, illetve fényszegény fürdődbe.
Ha fürdőd bővelkedik természetes fényben, akkor a következő szobanövények közül válassz egyet (vagy többet)!
Páfrány – Akkor teszel a legjobbat páfrányoddal, ha a fürdőben tartod. A kellő mennyiségű nedvességnek (és a szűrt napfénynek) hála ugyanis levelei sokáig fényesek maradnak.
Vénuszfodorka – Gyakorlatilag a nap minden percében igényli a nedves, párás levegőt és a napfényt is, ezért egy világos fürdőben van a legjobb helye.
Szakállbroméliák – Ezek az apróságok élnek-halnak a vízért. Ha mégis hajlamos vagy elfeledkezni a heti öntözésről, a fürdőben lesz a legjobb helyük, mert a párás levegőből tudják pótolni a vízszükségletüket. A fénnyel azonban nem spórolhatunk, mert az végzetes lehet. Fénnyel teli fürdőbe tedd őket!
Hegyes csúcsú futóka – Két tónusú levelei kifejezetten kedvelik a meleg, nyirkos környezetet, így a fürdőszobát nekik találták ki. A napfényt is igénylik, de ha túl sokat kapnak belőle, könnyen kiszáradnak – erre oda kell figyelnünk.
Orchidea – Ugyan kicsit kényesek, de a nekik tetsző, nedves párás környezetet csodaszép virágokkal hálálják meg.
A követező növényeket pedig akkor válaszd, ha fürdőszobád leginkább egy sötét barlangra hasonlít.
Vitorlavirág – Ez az életerős szobanövény kifejezetten jó hatással van környezetére, hiszen olyan káros anyagokat tud kivonni a levegőből, mint például a benzol vagy a formaldehid. Fényigénye alacsony, öntözni pedig csak akkor kell, amikor földje kiszáradni látszik.
Szobai szanszeviéria – Ez az a növény, amiből sokat is betelepíthetsz a fürdődbe, aztán akár el is feledkezhetsz róluk. Kevés fény? Kimaradt öntözés? A szanszeviériát kemény fából faragták ahhoz, hogy mindez megártson neki.
Bambusz – Legtöbb fajtája szépen fejlődik alacsony és közepes fényben. Ráadásul földet sem igényel sokat, mégis gyorsan növeszti gyökeret, ahogy törzse is szép ütemben nyúlik.
Sárkányfa (drascaena) – A fénytelen helyiségek legszebb növénye.
Törpebors – Ha fürdőd kifejezetten fényhiányos, ez a növény jelenti a megoldást, ugyanis rossz fényviszonyok között is kiválóan feltalálja magát.