Nehéz zsebbarátabb lakásfrissítő tippekkel előállni annál, mint a most következő ötletcsokor. Azt vesszük ugyanis most górcső alá, mi mindentől tanácsos megszabadítani lakóterünket a friss és rendezett otthon reményében. A kilenc “tuti befutó” következik most, de a lista szabadon bővíthető.
Lehordott textilek és ágyneműk: A kopott törölköző bizony kopott törölköző. Nincs az a csodamosószer, ami újat és puhát varázsol belőle. Ne tartogasd őket tovább, inkább szabadulj meg tőlük. A közeli állatmenhelyen nagy hasznukat veszik, ahogy a használt ágynemű, lepedő és terítő is jól jön bármilyen segélyszervezetnél. A te szekrényeid pedig egy csapásra megkönnyebbülnek, miközben segítesz másokon.
Működésképtelen elektronikai eszközök: A régi telefonok, telefontöltők, laptop tartozékok és a már kifutott készülékek rengeteg helyet foglalnak a lakásban, ráadásul elavult hangulatot keltenek. Ne nosztalgiázz tovább, inkább pakolj be minden elektronikai kütyüt egy ládába, és vidd őket egy gyűjtőhelyre. Újhaszanosítva sokkal nagyobb javára lehetnek a társadalomnak.
Lejárt kozmetikumok: A legtöbb fürdőszoba tele van megkezdett, majd ott felejtett samponokal, tusfürdőkkel és szépészeti kellékekkel. Felesleges és problémás ezeket tárolni, bőrünkre nézve pedig akár károsak is lehetnek idővel. Hiába mondogatod magadnak, hogy majd egyszer elhasználod egyiket-másikat. Ha eddig nem tetted, ezután sem fogod. Vegyél egy nagy levegőt, és válogasd át a fürdőszoba szekrényt. A felét valószínűleg egy nekifutásra fel tudod szabadítani.
Régi könyvek: Na, nem a nagy klasszikusoknak kell menniük, hanem inkább a félresikerült ajándékok vagy a manapság oly’ divatos, semmitmondó önmegvalósító könyvek költözzenek máshova. Utóbbiakat egyszer elolvasni sem volt élmény, így másodjára biztosan nem állsz neki. A helyi könyvtár azonban tárt karokkal várja őket.
Drót vállfák: A bevásárlókörútról akaratlanul hazahozott gyenge akasztók nem tesznek jót a gardrób összképének, ráadásul nem is túl strapabírók. Cseréld őket fa vagy műanyag társaikra.
Már nem hordott ruhák: Minden szekrényben lapulnak olyan ruhadarabok, melyek évek óta nem kerültek elő. Ezeket kellene felkutatni, és kíméletlenül bezsákolni. A félpár zokniknak sem kerül elő már a párja, ha eddig nem tette, ahogy a kilazult fehérnemű vagy a megnyúlt póló sem lesz már jó semmire. És úgyis kerül a helyükre másik. Segíts a ruhásszekrényednek egy kicsit megkönnyebbülni, és magadnak is hálás leszel a nagyobb átláthatóságért.
Konyhai “maradékok”: Ahogy a fürdő, úgy a főzőtér is könnyen halmozza a megbontott, majd félretett és ottfelejtett zacskókat, dobozokat, flakonokat. Mindennek van szavatossági ideje, még ha a szekrényben uralkodó illatokból nem is fogunk rögtön gyanút. Válogasd át a spájz és a polcok tartalmát, amivel helyet és megannyi kellemetlen pillanatot takaríthatsz meg magadnak.
A papírhalmok: A postán érkezett reklámagyagok, régi számlák és kéretlen újságok egész éven át csak gyűlnek és gyűlnek a dolgozóasztalon. Minél nagyobb a halom, annál frusztráltabb leszel tőle te is, hiszen problémát és elintéznivalót sejtesz mögöttük tisztes távolságból is. Vegyél egy nagy levegőt, és láss neki darabjaira bontani a papírvárat! Ami fontos, menjen egy dobozba, ami haszontalan, az pedig a papírgyűjtőbe. Egyúttal próbáld meg megelőzni, hogy az idei év végén hasonló kihívással szembesülj. A papír alapú számlákat váltsd át elektronikusra, a nem olvasott újságokat pedig mondd le.
Régi párnák: A lehasznált párnák nem jók sem testnek, sem léleknek. Ráadásul az ágyat sem lehet szépen bevetni reggelente, ha az ágynemű már nem engedelmeskedik nekünk. Ne kegyelmezz nekik sem!