1. Legyen szép és hasznos egyszerre
Keresd azokat a megoldásokat, amelyek stílusosak, és egyben praktikusak is. A keményfa munkalap például kellően ellenálló, de fel is dobja a teret. A mosdókagyló elég mély ahhoz, így akár kézzel is moshatunk benne. A nyújtott csempe letisztultsága jól illik egy ilyen hangulatba, míg felülete jellegéből adódóan könnyen tisztán tartható.
2. Ne felejts el felnézni
Vagyis: ha mosókonyhát tervezel, mindenképp nagy belmagasságban gondolkodj, hogy tudd hova teregetni a frissen mosott ruhákat. Ha helyszűkében vagy, a mennyezetre szerelt szárogató legyen inkább összecsukható, így két mosás között nem foglalja a teret.
3. Merj sötét színeket választani
A világos színek ugyan frissességet kölcsönöznek egy helyiségnek, de a sötét árnyalatok sem idegenek a mosókonyhától. Az elegancia jegyében bátran válassz például tengerkéket alapszínnek, és tedd azt igazán teljessé antikolt hatású csaptelepekkel.
4. Játssz a részletekkel
Mivel a mosókonyha nem az a hely, ahol az időd nagy részét töltöd, nyugodtan használd kísérletezésre. Legyél merész, és vedd játékosra a dizájnt. Nézzük például az alábbi képet: vidám pasztell színek a szekrényen, tarka csempe a falon, retró faldíszítés – mindezeknek pedig egy sötét fa padlóburkolat ad hangsúlyos alapot.
5. Keverd össze
Ha nyitott polcaid vannak a mosókonyhában, nyugodtan tedd szem elé az otthoni készletek legszebb darabjait – így a legmutatósabb kosarakat, vázákat és dísztárgyakat. Emellett az ilyen elrendezés lehetővé teszi azt is, hogy a leggyakrabban használt tárgyakat könnyen elérhető módon, mégis elegáns rendben tárold.
6. Alakíts ki zónákat
Ha a mosórészleg a konyhád része, mindenképp határold azt le – akár a berendezéssel, akár csak a falfestéssel.
7. Használd a falakat
Ha nem elég nagy a mosókonyhád belmagassága, az oldalfalakon keress helyet a ruhaszárogatónak. Erősen ajánljuk a fűthető verziót, ami nagyban felgyorsíthatja a száradást nagymosás idején.
8. Tervezd meg a tárolást
A praktikus tárolás az egyik legfontosabb tényezője egy szerethető mosókonyhának. Fontos, hogy úgy alakítsd ki (vagy át) a szekrény belsejét, hogy legyen több különböző méretű része is. Így például a porszívóról és a vasalódeszkáról semmiképp se feledkezz meg.
9. Gondoskodj akasztókról is
Ha minden polcot és szekrény megtöltöttél már, nyerj magadnak tárolóhelyet a legegyszerűbben: szerelj fel a falra néhány akasztót. Törölközőknek, neszeszernek és kozmetikai kiegészítőknek éppúgy tökéletes, mint a frissen vasalt ruháknak.
10. Szellőzés nélkül nincs mosókonyha
A szekrényben, ahol az egyik polcon a frissen mosott törölközőket és ágyneműket tárolod, míg a másikon a még kicsit nedves használatban lévő textilek pihennek, elengedhetetlen a megfelelő levegőzés. A rácsos szekrényajtó például nem pusztán dekoratív, de ilyen szempontból rendkívül praktikus megoldás is.