1. Fehér fehér hátán
A tengerparti hangulatú lakásbelső – viccesen – leginkább a külvilágról szól. Ahhoz, hogy a széles horizontot, az óceán tisztaságát vagy a lemenő nap melegségét beköltöztethesd otthonodba, világos és tiszta enteriőrt, természetes fényeket és könnyedséget kell teremtened. Ahogy az alábbi szoba is bizonyítja: a fehér színre bátran rábízhatod magad ezen a téren.
2. Ne csíkozd túl
Csíkok nélkül nincs parti hangulat, de ha túl sok van belőlük, akkor oda a varázs. Ezért bánj velük takarékosan. Például egy csíkos reluxa egymagában kielégítheti az egész szoba csíkok iránti igényét.
3. A víz lágy érintése
Ha a tengerre koncentrálunk, a víznek is főszerepet kell szánnunk. A kék és a fehér színek dominanciája magától értetődő ebben a stílusvilágban, kevésbé kézenfekvő ugyanakkor a vizes árnyalatok szükségszerűsége. Pedig apró kiegészítők formájában nyáron ott a helyük a lakásban.
4. A vintage igazi terepe
A tengerparti hangulat és a vintage páratlan párost alkotnak együtt. Előbbi egyszerű és letisztult hangulatvilága kiválóan passzol utóbbi historikus eleganciájához. Az alábbi képen például a tengerkék lámpa és a hajótörött árnyékoló kettőse biztosítja ezt az egyedülálló harmóniát.
5. A drapériák fontossága
A tengerparti hangulathoz tapintásában is természetközeli kinézet dukál, ami azt jelenti, hogy a lakás drapériáit is megfelelő tudatossággal kell megválasztanunk. Dolgozz minél több természetes anyaggal, a szintetikus vagy mesterkélten csillogó textileket pedig kerüld el messzire.
6. Vedd deszkásra a figurát
A hajódeszka alapvetően egy mellékvágány a lakberendezésben, jelen esetben viszont pont azt adja, amire szükségünk van. Egy autentikus hajóbelső hangulatát idézi meg a lakásban. Függőlegesen a falra rögzítve ráadásul optikailag meg is nyújtja a teret, így kis szobákban duplán nyersz vele.
7. A természetességnek szavazz bizalmat
Egy parti hangulatot idéző házban a természetből kell a legtöbb. Ehhez pedig minél több natúr elemre és anyagra – így fára, rattanra és gyapjúra – lesz szükséged. Arra viszont figyelj, hogy az összkép világos maradjon. Kerüld el például a sötétebb árnyalatú fafajtákat, inkább a világosabb tónusokra koncentrálj – a fenyő, a juhar és a bükk a nyerő.
8. Koncentrálj a részletekre
Ha van egy izgalmas, lágy háttered, játssz vele bátran. De ügyelj arra, hogy ne ess túlzásokba, és ne fulladjon káoszba a tenger-hangulatú kiegészítők sokasága. Néhány kagyló, egy üvegtálba szórt parti homok vagy egy különleges formájú, vízből kihalászott fadarab többet adhat hozzá az egészhez, mint első ránézésre gondolnád. Vagy egy ügyesen csomózott kötél egy szimpla váza kíséretében is bőven elég lehet.
9. Okosítsd ki
A tengerész stílus alapvető jellemzője a lazaság, ez azonban nem zárja ki, hogy elegáns és intelligens is legyen egyidejűleg. Mint például ez a komód, melyen a kötél és sárgaréz dekorációs elemek tökéletesen passzolnak a parti hangulathoz, mégis klasszisokkal ízlésesebb, mint egy nagy halom, parton gyűjtött kagyló.
10. Vedd egyszerűen
Ahhoz, hogy a tengerparti vakáció hangulatát minél eredetibb változatban csempészhesd be az otthonodba, igyekezz annyira egyszerű maradni, amennyire csak lehet. Idézd csak fel magadban a nyaralókat, melyekben valaha megszálltál! Biztosra vesszük, hogy visszafogottságot és letisztultságot látsz a szemeid előtt. Maradj hát ennél!
11. Vizezd fel a kéket!
A lágy, vizes árnyalatok, mint a halvány kék vagy szürke, tökéletes hordozói a kifinomult tengerész hangulatnak. Ha kételkedsz benne, csak nézz meg néhány képet a tengerről vagy a tenger feletti égről. Na,ugye! És akkor már csak idő és elszántság kérdése, hogy beszerezzünk egy felhő-szürke kanapét, hozzá pedig egy égszínkék fotelt, és kész is a hibátlan nyári társalgó.
Forrás: houzz.com