1. Megfelelő talpalávaló
Burkolatválasztásnál gondoljunk arra, hogy mezítláb szállunk ki az ágyból. Ha kőre, kerámiára érkezünk, az hidegségével kora reggel kijózanítóan hat, igaz, segíti a gyors felébredést. A melegebb érzet miatt válasszunk hajópadlót, parkettát, padlószőnyeget, de kerüljük a laminált felületeket. A padlószőnyegekről érdemes tudni, hogy puhák, és a süppedős érzetükkel luxusélményt biztosítanak, de megkötik a port, és ragasztóik is kibocsáthatnak egészségtelen gázokat.
2. Egyfunkciós tér
Mivel a háló főként pihenésre szolgál, gondoljuk át többször, milyen funkciókat társítsunk hozzá. Ne engedjünk oda olyasmit, ami nem szolgálja a pihenésünket! Ne tároljunk a hálóban a ruhákon és pár könyvön kívül mást, mert ha az összhatás kaotikus, nem tudunk kikapcsolódni. Semmi esetre se tegyünk szennyest vagy a munkához kapcsolódó tárgyakat (számítógépet, íróasztalt) a hálószobába!
3. Főszerepben az ágy
A főszerepet a hálóban természetesen az ágy játssza. Mindenekelőtt találjunk olyan helyet neki, ahol komfortosan érezzük magunkat. Külön előny, ha az ágy mindkét oldalról megközelíthető. A fej feletti részt a védettség miatt valami zárja le a falon: ez lehet az ágy saját fejvége, faliszőnyeg vagy akár nagyobb halom párna.
4. Mellékszereplők
Az ágy mellett mellékszereplők a kiegészítő bútorok, az éjjeliszekrények, a tévé- és CD-állvány, a szobainas, a komód, az újságtartó, a fésülködőasztal vagy az ágy végében elhelyezett pakolópad. Fontos, hogy ezek színe és hangulata illeszkedjen a háló összhangulatához. Kerüljük a zsúfolt összhatást!

Praktikus a hálóból nyíló gardróbhelyiség
5. Ruha- és ágynem?tárolás
A ruhák tárolására az ideális megoldás egy, a hálóból nyíló gardróbhelyiség. Egy nagyobb hálóból pengefallal le lehet választani egy kisebb gardróbot, vagy aki ezt nem kedveli, annak célszerű egy faltól falig beépített szekrényt készíttetnie. A ruhatároló azonban semmiképp se legyen nyitott, mert a vibráló textilektől nem tud megnyugodni a tekintet. Jó megoldás lehet egy fiókos komód vagy régi láda az ágynemű elrejtésére. Tárolásra használhatjuk az ágy alatti teret is: a betolható, görgős fiók sok mindent el tud nyelni.
6. Világítás
Mindenképpen szükség lehet általános világításra, helyire és hangulatvilágításra. Az általános megoldható mennyezeti vagy falikarokkal. A helyi világítás az ágynál olvasásra alkalmas lámpákkal, míg a hangulatvilágítás szabályozható fényerősségű álló- vagy rejtett lámpákkal.
7. Növényt a hálóba!
Sokan úgy gondolják, hogy növény nem való a hálóba, mert rosszul alszunk tőle. Az igazság az, hogy a növények oxigént termelnek, és különösen jól érzik magukat ott, ahol szén-dioxidban gazdag a levegő. Általuk tisztább levegőt lélegezhetünk, és a levegő páratartalmát is növelik. Az éjszakai műszakban a legjobban az epifita, a broméliák, az orchideák és a szukkulensek dolgoznak, ilyenkor nyelve el a legtöbb szén-dioxidot. Ezek a növények igazi hálószobanövények, akárcsak az anyósnyelv, amely éjszaka termeli az oxigén nagy részét, ráadásul benzol és formaldehid megkötésére is alkalmas.