1. Kezdd száműzéssel!
Ha csak a fürdőd szerencsétlenül kis alapterületű, más tekintetben nem állsz rosszul a négyzetméterekkel, a mosógépet tedd a konyhába, a kamrából pedig alakíts ki egy vécét.
2. Szavazz a fürdőkabinra!
Ne nyomd össze a teret azzal, hogy nagyméretű kádat vagy sarokkádat teszel bele. Kis térben esztétikusabb az ülőkád vagy a zuhanykabin használata.
3. Okosan a szekrénnyel!
Ha nem fér el egy különálló tárolószekrény a fürdőszobában, hasznosítsd a mosdókagyló alatti részt! A legjobb, ha méretre szabatod a szekrényt és az ajtaját tükörrel vonod be.
4. Adj mélységet a falaknak!
Helytakarékos megoldás a falba/gipszkartonba vágott falfülke. A hatást fokozhatod, ha a fülke belsejét tükörrel, tükrös csempékkel burkolod.
5. Válaszd le a vécét!
Ha a mellékhelyiség is a fürdőszobában van, célszerű egy térelválasztó falat építened a funkciók közé. Ha a falat jól bepolcozod, extra tárolóhelyhez jutsz.
6. Terjeszkedj felfelé!
Ha régi bérházban laksz és nincs elég helyed, használd ki a belmagasságot felfelé terjeszkedő polcépítéssel. A pakolásnál vedd figyelembe, hogy a felső polcokra a ritkán használt, alulra a gyakran használt dolgokat tedd.
7. Lapítsd a falhoz a radiátort!
Ha a törülközők tárolására, illetve szárítására nincs helyed, jó szolgálatot tesz a törülközőszárítós radiátor. A kiválasztott törülközők színét hangold a fürdőd színeihez. Ahogyan a függönyök a szobát, úgy a törülközők és köntösök a fürdőt öltöztetik.
+1: Kerüld a sötét színeket!
A parányi hely nagyobbnak hat a neutrális, világos árnyalatoktól és a természetes fényt?l. A sötét színeket kerüld, mert azok szűkítik a teret és rossz hangulatot kölcsönöznek a helyiségnek.