Forrás: Europress

A legjobb galambriasztó tippek panellakásban élőknek

És mivel a galambok súlyos betegségeket, illetve bakteriális vagy gombás fertőzéseket is terjeszthetnek, ezért mindenképpen tanácsos őket távol tartani az otthonunktól ezen galambriasztó praktikák egyikével – főleg, hogy a gyerekekre, kisállatokra különösen veszélyesek lehetnek, hiszen ők könnyebben betegszenek meg.

Íme a galambriasztó legjobb tippek, hogy ezek a szárnyas élőlények ne szokjanak oda panellakásunk közelébe!

Fontos a megelőzés

Ne hagyjunk kint az erkélyen vagy ablakban ételt, de még morzsákat se, hiszen ezek azok, amik az állatot nagy valószínűséggel odavonzzák. Ha van padlástér, akkor a tetőn lévő lyukakat, repedéseket zárjuk el, hogy ne tudjanak bejutni a galambok, hiszen az itt felhalmozódott ürülék is nagyon káros az emberi szervezetre.

Galambtüske, galambháló

Két gyakori megoldás a madarak ellen, de mindkettőhöz szakember segítsége szükséges. Előbbit párkányok vagy kisebb felületek esetén ajánlják, míg az utóbbit erkélyek, teraszok védelmére. A hálózás ára nagyjából 35-50 ezer forint között mozog, míg a galambtüskék felhelyezése soronként nagyjából 1600-2000 forint (de nyilvánvalóan több sort érdemes vásárolni belőle).

Madárfigura

Egy élethű ragadozó madár mása hosszú ideig megoldást jelenthet, és akkor is alkalmazható, ha csak a párkányt szeretnénk védeni az állatoktól. Viszont a galambok egy idő után megszokják a jelenlétét, ezért tanácsos bizonyos időközönként áthelyezni a figurát, megváltoztatni a pozícióját, mert így az előbbi nem történhet meg.

Zsinór kifeszítése

Ez egy egyszerűbb házi megoldás, de hatásos lehet! Ahová szeretnek leszállni a madarak, oda feszítsünk ki kb. egy-két cm magasságban egy zsinórt, ami megakadályozza, hogy megpihenjenek az adott helyen.

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.