A festés bizony nyári munka!

A lakberendező tippjei nyári felújításokra

1. Fess, alkoss!

Triviális, mégis számtalanszor el kell mondani, a festés bizony nyári munka. 5 Celsius-fok alatt ne kezdd el festeni a falakat, hiszen minél melegebb és szárazabb idő van, annál jobb a helyzet – ilyenkor ugyanis könnyebben szárad a festék és hamarabb vissza lehet költözni a tiszta szobába. Sufniban talált régi, lejárt anyagokkal ne dolgozz, a költségtakarékosságon kerekedjen felül a tény, hogy minőségi munka kizárólag friss alapanyagokkal végezhető. Ha divatos akarsz lenni, tudd, hogy idén nyáron a fádabb tónusok hódítanak. Keresd a halvány színeket, így a galambszürkét, a mustársárgát, a türkizt, illetve a fehéret, ami örökzöld.

2. Tapétázz!

Tapétázni divatos, pláne, amióta óriási a tapétaválaszték és az emberek kezdik megérteni, hogy nem kell az egész szobát a padlótól a mennyezetig papírral borítani. Látványos az is, ha kiválasztasz egy falat, amin nincs nyílászáró és csupán oda gurítasz fel tapétát. Az ilyen optikai tuning látványos és nem jár nagy kosszal, illetve sok vesződséggel. Ha tökéletesebb hatásra törekszel és rá tudsz szánni még pár munkaórát, illetve némi pénzt az átalakításra, a falon, továbbá a mennyezeten a tapéta legvilágosabb színét vezesd vissza egy jól megválasztott festékkel.

2. tipp -tapetazas

Az optikai tuning tapétával is elérhető

3. Korszerűsítsd a fűtést!

A legszerencsésebb megoldás kondenzációs készülékre cserélni elavult rendszeredet. Ez a legmodernebb kategória a cirkón belül, amellyel száz százalék fölötti hatásfokot érhetsz el. Kondenzációs gázkazánnal működő fűtési rendszert válassz, amit radiátorral vagy felületfűtéssel, fal-, mennyezet-, illetve padlófűtéssel kombinálsz. E mellé öt légkamrás ablakokat szereltess, hőszigeteld az épületet kívülről, és a nagyobb hatékonyság érdekében használj minél több megújuló energiaforrást.

4. Újítsd fel a teraszt/erkélyt!

A terasz/erkélyburkolás korántsem olyan rémes munka, mint régebben volt. A ma divatos WPC burkolat, miután vízálló, jó megoldás kültérre, melyet elég a régi kopott vagy töredezett hidegburkolatra ráhelyezned. A WPC neve a Wood Plastic Composite rövidítéséből ered, vagyis fa és műanyag keveréke. A WPC kültéri burkolatok összetétele 60%-ban természetes bambuszrost/fa fűrészpor (ez a bútorgyártás melléktermékeként keletkezik) és 40%-ban újrahasznosított műanyag (PE). Rögzítése egyszerű, az általános tisztításon kívül más felületkezelést nem igényel. Ha ez megvan, az összképet egy-egy betonból öntött egyedi kaspóval fokozd, ami ma szintén nagy divat.

5. Árnyékolj stílusosan!

A betekerhető, teleszkópos, állítható fejű hatalmas ernyőknél is látványosabb megoldás a napvitorla. Ez definíció szerint a nap járása szerint célszerűen elhelyezett, a tűző napsugaraktól és az UV-sugaraktól 85-90%-ban védő, a sarokpontokban megfeszített, fix vagy állítható, 230 g/m2 tömegű, nagynyomású poliészter elemi szálakból hurkolt mikro- hézagos textilárnyékoló. Fontos, hogy a szél ne szakítsa le, ne rongálja, ugyanakkor ne lógjon, ne legyen gyűrött, ne gyűjtse össze se a port, se a csapadékot. A nap UV-sugarainak álljon ellen, színe ne fakuljon, anyaga ne veszítse el rugalmasságát, a rögzítési pontok bírják az egyedi, lökésszerű terhelést is. A napvitorla akkor jó, ha könnyed, szépen feszül, a szél kellemesen átjárja, nagy esőzéskor lefolyik róla a víz, illetve átengedi a vízcseppeket. n

5. tipp - napvitorla

A napvitorla látványos megoldás

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.