Így jól indul majd a nap!

Kávéfőzők divatja

Ne aggódj, ezek nem mindig a földtől elrugaszkodott árú berendezések. Meglepetésként is jól működnek: nászajándéknak, szülinapra, karácsonyra sokan keresik az retro hatású kotyogósokat, még inkább az áramvonalas kapszulás gépeket. Ez utóbbiak titka, hogy tiszták, könnyen kezelhetők, gyorsak és mindig egyenletes minőségben főzik a kávét, ezzel pedig újfajta élményt adnak. Időt spórolnak, nem kellenek széles mozdulatok, szertartásos előkészületek a főzőcske során. A kapszulák aromazáróak, megannyi izgalmas ízben és erősségben érhetők el, gombnyomásra pedig a kávé a pohárba varázsolható. A gépek akkor is dekorálnak, ha szabadon állnak, illetve akkor is, ha követve a mai trendeket, beépülnek a konyhaszekrénybe.

1. Ha kotyogós, akkor Bialetti

Alfonso Bialetti 1933-ban fejezte be a Moka Express tervezését, amit ma a klasszikus kotyogósként ismerünk. Az időtálló szerkezethez az ötletet a korabeli „mosógépek” adták. A szennyes ruhát ez idő tájt hengerekben főzték ki. Ezekben egy központi cső volt elhelyezve. Amikor az alulról melegített forró, szappanos víz a vezetékben felfutott, elárasztotta a ruhákat, majd átszivárogva azokon, távozott. A kotyogós külseje is nagy odafigyeléssel készült. Reflektált az art deco elvárásaira: szimmetrikus, áramvonalas, nyolcoldalú oktogon formát hozott. A stílusikon 81 éve hódít. A Bialetti készülékekből eddig több mint 330 milliót adtak el világszerte. (Ár: 5-12 000 Ft)

Bialetti1

A klasszikus kotyogós újraálmodva

2. Ha kapszulás, akkor illy

Lehetne Nespresso is, de hajrá (egykori) magyarok! A céget ugyanis a temesvári születésű Francesco Illy alapította, aki az I. világháború után Triesztben telepedett le, megalapította vállalkozását, amely ma már 150 országban van jelen és még mindig családi kézben van.

A cég, lépést tartva a korral, nyitott a kapszulás gépek felé. Klasszikus, formatervezett gépe a Francis Francis! x7 Iper, amely nem letisztult minimál, kicsit felsejlik benne az ’50-es évek és az, ahogy egy kedves ufót ma elképzelünk. Nekik a formatervezés a mindenük, olaszok elvégre, dizájncsészéiket limitált példányban, olykor számozottan egy neves művésszel, közéleti személyiséggel terveztetik, ez pedig mindig bombasiker, a gyűjtők megőrülnek értük. (Ár: 54 889 Ft)

Egy kedves ufó és a csészealjak

Egy kedves ufó és a csészealjak

3. Ha beépített és extrém, akkor TopBrewer

A dán Scanomat cég TopBrewer kávégépéből csak egy a munkapultból kiemelkedő csapot észlelsz, de nem víz jön belőle, hanem kávé! A készülék mechanikai részét egy pultba kell beépíteni a kávédarálóval együtt, ami mindig frissen őröli a kávét. A rozsdamentes acélból készült csap érintésre készíti a feketét. De ha nincs kedved felkelni a kanapéról, a gépet okostelefonnal, no meg a Bluetooth segítségével is működésbe hozhatod, ha 10 méteres sugarú körön belül vagy. Minden ital elkészítése után – legyen szó kávéról, cappucinóról, machiatóról, kakaóról – a készülék automatikusan tisztítja magát! (Ár: 6500 dollár) n

beepitett - topbrewer1

Már a csapból is kávé folyik?!

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.