Akkor se hagyd védelem nélkül az otthonod, ha nyaralni mész!

9 tipp otthonod biztonságáért

Annak ellenére, hogy a könnyen elérhető és beszereltethető biztonsági eszközök tára folyamatosan bővül, mégis sokan vannak, akik alig tesznek óvintézkedéseket az otthonuk védelméért, őket felkészületlenül érinti egy esetleges betörés. Nem szabad azt gondolni, hogy téged nem érhet baj, mert ahogyan a statisztikák is mutatják, bárki a betörők áldozatává válhat.

Nincs tökéletes módszer

A betörők a leggyakrabban a főbejáraton keresztül jutnak be a lakásokba, de nem okoz nekik gondot a nagyfelületű üvegajtók, a hátsó, kevésbé látható bejáratok feltörése, és egyszerűen besurrannak a pincék nyitott ablakain vagy az alacsonyra épített erkélyeken. Tökéletes módszer nem létezik, de kellő odafigyeléssel vagy a szakember tanácsait megfogadva, elkerülhető, hogy épp a te otthonod váljon a betörők célpontjává.

Azok az ingatlanok, amelyeket megfelelően védenek a tulajdonosok – például a riasztó nemcsak díszként szolgál, a nyílászárókra rácsokat szereltetnek –, jóval kevésbé vannak kitéve a veszélynek, ugyanis ezekből a jelekből tolvajok is könnyedén leszűrik, hogy a betörés nem egyszerű feladat. Néhány alapvető biztonsági eszköz használatával elérhető, hogy a betörő úgy gondolja, hozzád túlságosan is kockázatos bejutnia.

A rácsok elriasztják a betörőket

A rácsok elriasztják a betörőket

A megelőzés mindig olcsóbb

A leghatékonyabbak azok a kombinált rendszerek, amelyek egyrészről érzékelik a behatolást, másrészt azonnal riasztják a rendőrséget vagy azt a központot, ahová a rendszert bekötötték. És bár ezek a készülékek többszázezer forintba is kerülhetnek, mégis érdemes megfontolni a telepítést, ugyanis számtalan példa akad arra, hogy a rendőrség munka közben lepte meg a gyanútlan betörőt. Ha nincs a rendszer, a lakást kirabolják, és a kár jóval magasabbra rúghat, mint amennyit a védelemre költöttél.

Költséghatékony megoldás, amikor a társasházak lakói maguk szervezik meg a figyelőszolgálatot, és építik ki az épület védelmét. Ha nincs lehetőség arra, hogy modern, több lépcsős védelmi rendszert építtess ki az otthonodban, vagy nem fog össze a lakóközösség, akkor tedd meg te magad a legszükségesebb óvintézkedéseket.

A megelőzés mindig olcsóbb!

A riasztó ára sokszorosan megtérül

9 jó tanács a biztonságod érdekében

  1. A hagyományos, egyszerű zárbetétek helyett szereltess a bejárati ajtóra legalább két biztonsági zárat, és jó szolgálatot tesz a hevederzár is.
  2. A főbejárat elé lehetőség szerint ne ültess növényeket, mert a betörők könnyen megbújhatnak azok takarásában.
  3. Szereltess mozgásérzékelőt a főbejárat közelébe, mert a fény elriasztja a betörőket.
  4. Soha ne hagyj tartalékkulcsot a lábtörlő alatt vagy könnyen elérhető párkányokon, virágládákban, mert a tolvajok ezeket a helyeket kutatják át először.
  5. Ne hagyd látható helyen a kerti szerszámokat, kerékpárokat, játékokat, mert a széthagyott tárgyak az alkalmi tolvajok kedvelt célpontjai.
  6. A kerti helyiségek, a garázs ajtaját lehetőleg mindig tartsd zárva, hogy a kíváncsi tekintetek ne láthassák, mit tárolsz azokban.
  7. Ha az autó az udvaron vagy a ház előtt parkol, azt mindig be kell zárni, és természetesen a kulcsokat se hagyd soha az utastérben.
  8. A földszinti ablakokra, erkélyekre tanácsos biztonsági rácsokat szereltetni.
  9. Amikor elutazol, érdemes LED-es világítótestet, lámpát égve hagyni, mert a lakásból kiszűrődő fény olyan érzetet kelt, mintha otthon lennél, ami ugyancsak óvatosságra inti a betörőket. n
Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.